Pieniądze na szczepionki

Wszystkie dzieci z terenu powiatu brzeskiego mają zostać objęte profilaktycznymi szczepieniami ochronnymi. Część wydatków na ten cel pokrytych zostanie z budżetów gmin. Dorośli chcący się zaszczepić muszą sami pokrywać koszty.

Planowana przez samorząd powiatu akcja profilaktycznych szczepień przeciwko groźnym dla zdrowia i życia zachorowaniom wywołanym meningokokami i pneumokokami ma objąć wszystkie dzieci z terenu powiatu brzeskiego. Część kosztów z tym związanych pokryją budżety gmin.

W akcję chętnie włączyła się gmina Dębno wydając na ten cel 4 tysiące złotych. – To efekt przeświadczenia, że tańsza jest profilaktyka niż leczenie – tłumaczy Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Na tym terenie odnotowano niedawno przypadek zachorowania na inwazyjna chorobę menigokokową charakteryzującą się w pierwszej fazie objawami przypominającymi przeziębienie. Badaniom poddano wtedy wszystkie dzieci z przedszkola w Maszkienicach, które mogły mieć kontakt z chorą osoba.

Szczepienia ochronne pozwolą zapobiec zachorowaniom wśród dzieci, które są na nie najbardziej narażone. Ze szczepień mogą skorzystać także inni, ale koszty z tym związane muszą pokryć samodzielnie.
06.07.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |