Na specjalnym koncercie w ramach czwartej edycji „Muzykoterapii duszy”, organizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów w Centrum Sztuki Mościce 18 grudnia wystąpi Kortez. Impreza rozpocznie się w CSM o godzinie 19.00 spotkaniem z Anną Morawską, autorką książki „Twarze Depresji”. Nasza redakcja jest jednym patronów medialnych imprezy.
Gwiazdą czwartej edycji „Muzykoterapii duszy”, organizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów, 18 grudnia będzie Kortez. Piosenki nowej gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej cieszą się dużą popularnością. Utwory takie jak „Zostań” osiągają na platformie YouTube imponującą liczbę otwarć. Tej, a także innych kompozycji Korteza można będzie posłuchać 18 grudnia w Centrum Sztuki Mościce.
Przed koncertem, o godzinie19.00, zaplanowano spotkanie z Anną Morawską. To dziennikarka TVP, autorka książki „Twarze Depresji” i inicjatorka kampanii społecznej pod takim hasłem. Książka jest próbą zapisu doświadczeń ludzi znanych i popularnych oraz ich zmagań w walce z depresją. Gościem spotkania będzie jeden z bohaterów książki, Marek Piekarczyk - wokalista i autor tekstów, znany z wieloletnich występów w zespole TSA, juror The Voice of Poland, prowadzący też solową działalność artystyczną. Artysta od lat choruje na depresję, którą nazywa „wojną z życiem". Ponadto podczas spotkania w formie wywiadów filmowych o chorobie opowiedzą także Kamil Sipowicz i Andrzej Bober.
Bilety na koncert, w cenie 50 złotych, można kupować w Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Sztuki Mościce. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych Muzykoterapii. Współorganizatorami imprezy są radio RDN Małopolska, Fundacja Zdrowym Być i Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.
Właśnie w tej ostatniej miejscowości, przy Centrum Kultury wsi Polskiej, 19 grudnia o godzinie 18.00 rozpocznie się wieczorny marsz Nordic Walking pod hasłem „Wyjście z mroku”. Będzie to ostatni akord tegorocznej Muzykoterapii duszy. Marsz to świetna okazja, by spędzić czas w ciekawy sposób w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. To również możliwość spokojnego i bezpiecznego wejścia w aktywny tryb życia, sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Cały odcinek liczy ok. 6,5 km. Pokonanie go powinno zająć około półtorej godziny.