CenterMed w Tour de Pologne

CenterMed został oficjalnym i wyłącznym opiekunem medycznym Tour de Pologne – największej w Polsce i jednej z najważniejszych w Europie imprez kolarskich. Wyścig rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie.

Tarnowski CenterMed został oficjalnym i wyłącznym opiekunem medycznym tegorocznej edycji kolarskiego Wyścigu Dookoła Polski - Tour de Pologne. – To dla nas wielkie wyzwanie i jednocześnie bardzo prestiżowe przedsięwzięcie – mówi Andrzej Witek, prezes CenterMedu.

Tegoroczny Tour de Pologne rozpoczyna się 2 sierpnia prologiem w Warszawie. Trasa biegnie przez Serock, Białystok, Bielsk Podlaski, Lublin, Nałęczów, Rzeszów, Strzyżów, Krynicę, Krościenko, Zakopane i Rabkę. 8 sierpnia meta w Krakowie.
W 66 Tour de Pologne UCI Pro Tour wystartuje 20 bardzo mocnych zawodowych ekip, w tym reprezentacja Polski. Wyścig znalazł swoje miejsce w nowej formule kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. To Kalendarz Światowy, w którym umieszczone są najważniejsze wyścigi kolarskie, w tym takie jak Tour de France i Giro d' Italia.

CenterMed opiekuje się medycznie rozlicznymi imprezami sportowymi w Tarnowie i regionie. Szczególnie masowymi zawodami kolarskimi: Pucharem Tarnowa MTB, Małopolskim Wyścigiem Górskim, Wyścigiem Karpackich Kurierów… Zostało to dostrzeżone i zauważone przez PZK oraz Lang Team, organizatora Tour de Pologne. – Czesław Lang obserwował naszą pracę przy wyścigach w Małopolsce, spodobał mu się poziom profesjonalizmu, w konsekwencji zaproponował spotkanie i złożył nam ofertę opieki medycznej nad Tour de Pologne – opowiada prezes Witek. – Doszliśmy do wniosku, że to dobra propozycja, szansa na promocję nie tylko naszą, ale i Tarnowa.
15.07.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |