Precyzyjna diagnoza, skuteczne leczenie

Od kilku tygodni w Centrum Zdrowia Tuchów wykonywane są precyzyjne badania kolonoskopowe. Technika kolonoskopu umożliwia wczesną, szybka i trafną diagnozę umożliwiającą skuteczne leczenie chorób jelita grubego, w tym coraz częściej pojawiających się nowotworów.

W ostatnich latach coraz powszechniejsze są choroby jelita grubego, także nowotworowe. W tych wypadkach niezwykle istotna jest wczesna, szybka i trafna diagnoza, dająca szanse na skuteczne leczenie. Precyzyjne badania zapewnia technika kolonoskopu dostępna od kilku tygodni w Centrum Zdrowia Tuchów.
Badania kolonoskopowe polegają na badaniu jelita grubego giętkim aparatem, co umożliwia dokładne oglądnięcie całego jelita. Poprzednio stosowany fiberosigmoidoskop pozwalał na obserwacje tylko niewielkiej jego części. Badania kolonoskopowe wymagają krótkiej hospitalizacji. – To bardzo istotne badanie, bo coraz więcej osób ma schorzenia jelita grubego, które w początkowym okresie choroby często przebiegają bezobjawowo – mówi Dorota Jakus-Stoga, dyrektor medyczny CZT.
Badania w Centrum Zdrowia Tuchów wykonywane są w nowej, wyremontowanej, całkowicie przebudowanej i doposażonej pracowni endoskopii. Są tu oddzielne gabinety do badania górnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopii oraz dolnego, czyli kolonoskopii.
18.08.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |