Aż 220 osób zgłosiło się na akcję poszukiwania potencjalnych dawców szpiku zorganizowaną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Współorganizatorem akcji była Fundacja DKMS z siedzibą w Warszawie.
Sukcesem zakończyła się akcja poszukiwania potencjalnych dawców szpiku zorganizowana przez społeczność akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Fundację DKMS. Na apel odpowiedziało aż 220 osób. Dzięki temu szanse na życie dostać może nie tylko sześcioletnia Małgosia, ale także inni poszukujący genetycznych bliźniaków. - W imieniu Małgosi bardzo dziękujemy za 220 szans na uratowanie zdrowia. Ogromne podziękowania dla cioci Oli, Damiana, Natalki a także całej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w dzisiejszy dzień dawcy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wynik akcji to wielki sukces. Dziękujemy władzom, pracownikom i studentom PWSZ w Tarnowie, uczniom i nauczycielom tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz lokalnym mediom. Ściskamy mocno każdego, kto zdecydował się na to by w przyszłości oddać cząstkę Siebie by ratować ludzkie życie. Dziękujemy także tym, którzy chcieli się zarejestrować ale ze względów obiektywnych nie mogli tego uczynić. Wszyscy jesteście wspaniali. Pamiętajmy, pomaganie mamy w genach. Jeszcze raz Wszystkim serdecznie dziękujemy – mówią rodzice dziewczynki.
W pomaganiu nie chodzi o „wyścigi”, ale warto podkreślić, że podczas kilkugodzinnej akcji w PWSZ zarejestrowano czterokrotnie więcej potencjalnych dawców niż podczas dwudniowej akcji w największym krakowskim centrum handlowym.
- Wszystkim, którzy przyszli, bo pomagania mają w genach – serdecznie dziękujemy! Podobnie jak tym, którzy przez kilka godzin pracowali, by akcja przebiegła w sposób sprawny i profesjonalny. Nie udałoby się to bez wolontariuszy, którzy najpierw kilka godzin się szkolili, a potem przez cały dzień rejestrowali dawców – dziękują organizatorzy akcji.