Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało zgodę na uruchomienie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie pięcioletnich studiów magisterskich na kierunku „fizjoterapia”. To czwarty kierunek, na którym nauka kończyć się będzie zdobyciem tytułu magistra.
Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku fizjoterapia na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym. Do Tarnowa dotarła też decyzja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które wydało zgodę na uruchomienie pięcioletnich studiów na kierunku fizjoterapia. W praktyce oznacza to, że do oferty edukacyjnej PWSZ w Tarnowie dołączył czwarty kierunek, na którym nauka kończyć się będzie zdobyciem tytułu magistra.
Pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej to zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy dydaktyków z Zakładu Fizjoterapii Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ. Wniosek musieli pisać bardzo szybko, bo brak pozytywnej opinii Komisji oznaczałby brak rekrutacji na Fizjoterapię w roku akademickim 2017/18. - Taką sytuację wymusiła na nas zmiana przepisów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało, że nauka na kierunku fizjoterapia może być prowadzona jedynie w ramach jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich. W Tarnowie kształciliśmy dotąd w ramach studiów licencjackich, a teraz przestało być to możliwe – tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, Prorektor PWSZ ds Studenckich i Dydaktyki.
Fizjoterapia jest czwartym „magisterskim” kierunkiem studiów w tarnowskiej PWSZ. Pozostałe trzy to: filologia polska, administracja i pielęgniarstwo.