MCM po remoncie

Pacjenci Mościckiego Centrum Medycznego mogą już korzystać z oddanej właśnie do użytku pracowni mammograficznej i RTG. Remont generalny objął pomieszczenia pracowni, hole i korytarz oraz sekretariat. Wprowadzono także kilka zmian ułatwiających przemieszczanie się pacjentów między pracowniami.


250 tysięcy złotych kosztował remont Mościckiego Centrum Medycznego. Pieniądze pochodziły z funduszy własnych oraz dofinansowania Urzędu Miasta Tarnowa. Modernizacja dotyczy pracowni mammograficznej i RTG. - Prace remontowe były po prostu koniecznością - wyjaśnia Paweł Zach, z-ca dyrektora MCM. - Teraz nasi pacjenci przyjmowani są w nowoczesnych i przestronnych pomieszczeniach. Ze zmian zadowolony jest także personel.
Placówka przeszła również pozytywnie kontrolę Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który oceniał jakość i poprawność działania sprzętu do mammografii. - Wynik nie jest dla nas zaskoczeniem. Nasze urządzania są sprawne, systematycznie serwisowane i pozwalają właściwie diagnozować stan zdrowia pacjentów. Ponadto stosowane przez personel pracowni procedury zapewniają stałą i systematyczną kontrolę jakości wykonywanych zdjęć - dodaje Paweł Zach.
Zadowolenie samych pacjentek ma bezpośrednie odwzorowanie w liczbach. Tylko w tym roku z możliwości bezpłatnego badania piersi skorzystało już ponad pięćset kobiet. To efekt programu finansowanego przez NFZ.
Dyrekcja MCMu liczy, że w wyremontowanych pomieszczeniach będzie ich teraz znacznie więcej.
16.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |