Towarzystwo zainauguruje działalnośc

W dniu 18 września o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbędzie się oficjalne spotkanie inaugurujące działalność Tarnowskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele PTSR – wiceprzewodniczący Marek Fleta oraz członkowie zarządu oddziału krakowskiego.

18 września odbędzie się w budynku tarnowskiego starostwa spotkanie inaugurujące oficjalnie działalność tarnowskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Koło tarnowskie powstało z inicjatywy oddziału krakowskiego PTSR, impulsem do jego założenia był koncert charytatywny „Kapela Serc”, który odbył się wiosną tego roku w Mościckim Centrum Kultury. Obecnie koło skupia ponad 20 osób. - Zależy nam aby jak najwięcej chorych zgłaszało się do nas. Sami sobie możemy pomóc najbardziej, spotykając się w gronie ludzi z podobnymi problemami możemy wymienić doświadczenia, jakie posiadamy na co dzień zmagając się z chorobą – mówi Grzegorz Osucha, przewodniczący koła. Inauguracja działalności koła w Tarnowie jest elementem kampanii informacyjnej „Symfonia Serc”, której celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego. - Funkcjonuje wiele, wynikających z niewiedzy, stereotypów dotyczących choroby. „Symfonia Serc" jest właśnie po to, aby je skutecznie obalać. Ja sama jako osoba zdrowa nie wiedziałam wiele na temat choroby, dopiero kontakt z chorymi uświadomił mi problemy z jakimi na co dzień muszą się oni borykać – dodaje Sylwia Klich wiceprzewodnicząca koła .
Na spotkanie, które rozpocznie się o 16.30 zostali zaproszeni również lekarze, przedstawiciele służby zdrowia oraz przedstawiciele władz lokalnych.
16.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |