Bo w domu to nie zawsze...

25 i 26 września w ponad 2 000 sklepów na terenie całej Polski odbędzie się zbiórka żywności. Na wszystkich, którzy pragną podzielić się posiłkiem z niedożywionymi dziećmi, czekać będzie ponad 30 000 wolontariuszy Banków Żywności. Wspólnie można pomóc w realizacji celu programu Podziel się Posiłkiem - przekazaniu miliona posiłków niedożywionym dzieciom.

Niedożywienie to problem, którego tak naprawdę nie widać, a który dotyczy aż 32% dzieci w Polsce. Dotyka on najuboższe grupy społeczne: dzieci z rodzin niepełnych, wielodzietnych, dotkniętych bezrobociem lub patologiami społecznymi. Problem niedożywienia to nie tylko dyskomfort fizyczny, ale także źródło problemów psychologicznych. Dzieci niedojadające i zaniedbane często są odrzucane przez rówieśników, a niejednokrotnie także przez dorosłych
.
25 i 26 września w całej Polsce przeprowadzona zostanie akcja zbiórki żywności w ramach programu „Podziel się posiłkiem”. W tarnowskich sklepach – Alma, Stokrotka, Carrefour i Zenit wolontariusze wręczać będą ulotki informujące o akcji i zachęcające do włączenia się w nią poprzez zakup jednego dodatkowego produktu. Najważniejsze, aby miał on jak najdłuższy termin przydatności do spożycia, a pomóc może każde, nawet najmniejsze opakowanie. W tym roku szczególnie mile widziane są: olej, cukier, ryż, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki, makaron, konserwy.

Żywność będzie wykorzystana do sporządzania posiłków w placówkach mających pod opieką dzieci lub przekazana w formie paczek rodzinom ubogim z dziećmi (zwłaszcza rodzinom wielodzietnym i samotnym matkom).

Po zakończeniu akcji, na plakatach wywieszonych w sklepie znajdzie się informacja ile kilogramów żywności zebrano w danym sklepie.

24.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |