Wielkie szczepienie

Wielkie szczepienie przeciwko grypie zafundowała dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie swoim pracownikom. Na szczepionki wydano osiem tysięcy złotych. To pierwsza taka akcja w tarnowskim szpitalu.

Osiem tysięcy złotych wydano z budżetu Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Łukasza w Tarnowie na zakup szczepionek przeciw grypie dla wszystkich pracowników. – Jako szpital powinniśmy chronić pacjentów przed przypadkowymi zarażeniami i to jest jeden ze sposobów zapobiegania rozprzestrzenieniu się chorób – tłumaczy Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ze szczepienia skorzystać mogą wszyscy pracownicy szpitala. Na razie zdecydowało się na to 500 osób, czyli ponad jedna trzecia załogi. W gronie zainteresowanych profilaktycznym szczepieniem znaleźli się wszyscy lekarze. – Oni najlepiej zdają sobie sprawę z korzyści związanych ze szczepieniem i dlatego zgłosili się jako pierwsi – mówi dyrektor szpitala mając nadzieję, że w ślad za lekarzami pójdą także inni.

Zdrowie pracowników szpitala ma znacznie nie tylko dla pracodawcy, ale przede wszystkim dla pacjentów odwiedzających szpital. Kontaktując się z personelem medycznym nie powinni być narażani na zachorowania poprzez zarażenie wirusem grypy. – Mam nadzieję, że akcja, na którą w tym roku zdecydowaliśmy się po raz pierwszy, przyniesie pożądane efekty i będziemy ją kontynuować w przyszłości – mówi Anna Czech.
28.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |