„Kambodża - pianie kogutów, płacz psów"

 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z cyklu „Za horyzont domu” zatytułowane „Kambodża - pianie kogutów, płacz psów".  Gościem specjalnym będzie Wojciech Tochman. Spotkanie odbędzie się 21 lutego o godzinie 19.00 na Antresoli CSM. Bilety kosztują 15 złotych.

 

W cyklu „Za horyzont domu” Centrum Sztuki Mościce zaprasza 21 lutego o godzinie 19.00 na spotkanie z Wojciechem Tochmanem i jego książką „Kambodża - pianie kogutów, płacz psów".

Kambodża czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach.  Wojciech Tochman z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością opowiada o uśmiechniętych ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby.

„Pianie kogutów, płacz psów” to kontynuacja jego głośnych książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć” – o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i w Rwandzie. Kambodża opisana przez Tochmana, to lustro, w którym przegląda się cały świat.

Wojciech Tochman jest jednym z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich m.in. „Schodów się nie pali”, „Jakbyś kamień jadła”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”  i „Wściekły pies”, wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu.

Jest dwukrotnym finalistą Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureatem Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

Spotkanie odbędzie się na Antesoli CSM, bilety kosztują 15 złotych. Sprzedaż prowadzona jest on-line:  www.csm.tarnow.pl i w kasie CSM.

Fot. Źródło CSM

20.02.2019
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |