Alergie – profilaktyczne badania w Tarnowie

Tarnowski CenterMed realizuje profilaktyczny program medyczny mający na celu wczesne wykrywanie schorzeń alergicznych. Program finansuje Gmina Miasta Tarnowa, a udział w nim jest bezpłatny. Badania dzieci od piątego do 11 roku życia odbędą w piątek 9 października w godzinach 12.00 - 15.00 w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym CenterMed przy ulicy Skargi 29a w Tarnowie. Liczba badań małych pacjentów jest ograniczona, dlatego warto wcześniej zarejestrować się i zarezerwować miejsce.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat zameldowane w Tarnowie objęte zostały profilaktycznym programem medycznym pozwalającym na wczesne wykrywanie alergii. Program finansuje Gmina Miasta Tarnowa, a realizuje CenterMed. Jak mówi doktor Małgorzata Żurowska - Gębala, specjalista alergolog, w dzisiejszych czasach alergia to choroba niemal cywilizacyjna. Zapada na nią coraz więcej osób, a szczególnie narażone są dzieci. - Nieleczona, lub zbyt późno wykryta może prowadzić do katastrofalnych skutków, przyjąć ciężkie, trudne do wyleczenia postacie. Dlatego tak ważne jest, by alergię zdiagnozować odpowiednio wcześnie, podjąć stosowne leczenie i zastosować zalecenia profilaktyczne. I taki właśnie jest cel programu prowadzonego w CenterMedzie.
W ramach programu dzieci badane będą w piątek 9 października od 12.00 do 15.00 w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym CenterMed przy ulicy Skargi 29a w Tarnowie.
Liczba pacjentów musi być ograniczona, dlatego warto wcześniej zarejestrować się i zarezerwować miejsce. Szczegółowe informacje zainteresowani rodzice mogą uzyskać bezpośrednio w przychodni na ulicy Skargi oraz pod numerami telefonów: (14) 628-43-52 oraz (14) 628-43-53.
01.10.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |