Tarnowski szpital awansował w rankingu

Na 34 miejscu w rankingu dziennika Rzeczpospolita „Bezpieczny szpital” znalazł się Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. W stosunku do poprzedniego notowania to awans o 25 pozycji.

O 25 pozycji awansował szpital im. Świętego Łukasza w Tarnowie w prestiżowym rankingu dziennika „Rzeczpospolita”. – To bardzo miła wiadomość, która utwierdza nas w przekonaniu, że codzienna praca przynosi efekty – komentuje Anna Czech, dyrektor szpitala.
Wynik szpitala bardzo dobrze prezentuje się na tle innych szpitali w województwie. Wyżej w rankingu znalazł się tylko szpital im. Jana Pawła II w Krakowie oraz szpital w Suchej Beskidzkiej.
Autorzy rankingu przyznają punkty m.in. za jakość zarządzania, jakość leczenia, warunki pobytu pacjentów, kondycję finansową. Maksymalnie można uzyskać 1000 punktów, a zwycięzca rankingu otrzymał 898,58 punktów. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie zgromadził w tym roku 799,46 pkt, czyli o ponad 41 punktów więcej niż poprzednio. Na ogólną punktację złożyła się m.in. ocena za zarządzanie (ponad 307 punktów), jakość opieki (ponad 142 punkty) i opiekę medyczną (ponad 350 punktów).
Omawiający wyniki rankingu dziennikarze Rzeczpospolitej przypominają, że kilka lat temu eksperci uznawali, że szpitale bezpieczne dla pacjentów winny uzyskać minimum 700 punktów.
Tarnowski szpital w złotej setce szpitali znajduje się nieprzerwanie od kilku lat, ale uzyskana w tym roku pozycja to jego najlepsze miejsce.

20.10.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |