Darmowe badania

Z darmowych badań w kierunku wykrywania chorób tarczycy u kobiet ciężarnych można skorzystać od 26 października do 13 listopada w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Rejestracja i przyjmowanie do badań odbywa się w Poradni Ginekologicznej w pokoju nr 55 na parterze głównego budynku szpitala(wejście od ul. Lwowskiej) w godzinach 7.30 – 10.30 od poniedziałku do piątku.

Od 26 października do 13 listopada trwać będą darmowe badania w kierunku wykrywania chorób tarczycy u kobiet w ciąży. Badania odbywają się w ramach Programu Eliminacji Niedoboru Jodu w Polsce w latach 2009 – 2011. Do dyspozycji pacjentek będzie thyramobil czyli autobus wyposażony w niezbędny sprzęt medyczny, pozwalający na wykonanie badań umożliwiających wczesne wykrywanie choroby. Badany będzie także poziom jodu, którego niedobór odpowiedzialny jest za choroby tarczycy u dzieci.
Badania prowadzić będzie wyspecjalizowany personel składający się z pielęgniarek i lekarzy. – Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ wczesna diagnostyka zwiększa szanse na skuteczne i tanie leczenie – zachęca Anna Czech, dyrektor szpitala.
Nie bez znaczenia jest też i to, że badanie jest bezpłatne. Wykonanie go we własnym zakresie to koszt wynoszący około 250 złotych.
Zainteresowane badaniem kobiety mogą uzyskać więcej informacji w tej sprawie pod nr tel. 014 6315960 od g. 8.00 do 14.00.
27.10.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |