W lipcu i sierpniu będzie można zwiedzać Tarnów oraz wybrane miejscowości w regionie. Popularne spacerki przygotowała Tarnowska Organizacja Turystyczna w ramach projektu #ZwiedzajTarnów. Zwiedzanie jest bezpłatne i odbywa się z przewodnikiem.
Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała z Województwa Małopolskiego grant w ramach konkursu „Małopolska Gościnna – I edycja" na projekt #ZwiedzajTarnów. W ramach zadania w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzać zarówno Tarnów jak i wybrane miejscowości w regionie. Ponadto dla mieszkańców Krakowa i aglomeracji krakowskiej zaplanowano trzy wycieczki autokarowe do Tarnowa, Zalipia i okolicznych winnic. - Spacerki tradycyjnie skupią się na atrakcjach centrum - średniowiecznej starówce z zachowanymi fragmentami murów miejskich i architekturą epoki Odrodzenia i secesyjnej zabudowie ulic przylegających do starego miasta. Będzie to także okazja do poznania wielkich tarnowian, usłyszenia kilku słów o tragicznych losach tarnowskich Żydów podczas II wojny światowej czy o pierwszych więźniach KL Auschwitz, którymi byli Polacy z tarnowskiego więzienia – mówi Marcin Pałach z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.
Podobnie jak w latach ubiegłych tak i tym razem zwiedzanie jest bezpłatne i odbywa się z przewodnikiem, a wcześniejsze zapisy na wydarzenia nie obowiązują. W związku z obostrzeniami sanitarnymi, organizatorzy zwracają się z prośbą, aby wszyscy uczestnicy podczas spacerów, jeśli nie mogą zachować wymaganego dystansu 1,5 m, zasłaniali usta i nos.
Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.
Spacerki odbywać się będą od 1 lipca do 31 sierpnia.
Zwiedzanie Tarnowa:
Miejsce zbiórki: Tarnowskie Centrum Informacji
codziennie, godz. 12:00 (ok. 1,5 godz.)
Zwiedzanie katedry:
poniedziałek - piątek: godz. 9:30 – 11:30, 15:00 – 18:00
soboty: godz. 9:30 – 11:30
niedziele: godz. 16:00 – 18:00
Zwiedzanie Zalipia:
Miejsce zbiórki: przed siedzibą Muzeum Felicji Curyłowej
soboty i niedziele, godz. 11:00 (ok. 2 godz.)
Zwiedzanie „Skamieniałego Miasta" w Ciężkowicach:
Miejsce zbiórki: dolny parking, ul. Krynicka przy DW 977
soboty i niedziele, godz. 13:00 (ok. 2 godz.)
Zwiedzanie Czchowa i wzgórza zamkowego:
Miejsce zbiórki: przy fontannie św. Kingi na Rynku w Czchowie
soboty i niedziele, godz. 16:00 (ok. 2 godz.)
Zwiedzanie Iwkowej:
Miejsce zbiórki: w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Iwkowej
soboty i niedziele, godz. 12:00 (ok. 2 godz.)