Nowocześniej w szpitalu

Ponad trzy miliony złotych kosztować będzie rezonans magnetyczny, który już wkrótce będzie służył pacjentom i lekarzom Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie. Umowa została już podpisana i w ciągu najbliższych trzech miesięcy dostawa wraz z montażem sprzętu powinna być zrealizowana.

Rezonans magnetyczny uzupełni wyposażenie pracowni radiodiagnostycznej Szpitala im. Świętego Łukasza w Tarnowie i pozwoli na poszerzenie badań diagnostycznych oferowanych w szpitalu pacjentom. Urządzenie kosztować będzie trzy miliony złotych, a umowa na dostawę i montaż rezonansu, który wymaga przygotowania odpowiedniego pomieszczenia, została już podpisana. Zgodnie z nią pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z nowoczesnej diagnostyki najdalej za trzy miesiące. – To ważna wiadomość, ponieważ zyskujemy możliwości bardziej szczegółowej diagnostyki, a to warunek skutecznego leczenia – komentuje Anna Czech, dyrektor szpitala.
Sprzęt, który wkrótce trafi do szpitala, umożliwia stosowanie nieinwazyjnej metody uzyskiwania obrazów odpowiadających przekrojowi przez określoną strukturę ciała żyjącego człowieka. Pozwala ona zidentyfikować nieprawidłowości w zakresie tkanek i narządów. Największe zastosowania ma w badaniach głowy a zwłaszcza mózgu.
26.11.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |