PCK – pomocna dłoń

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie obchodzi jubileusz 90-lecia. Podczas uroczystości odznaczono zasłużonych działaczy – honorowych dawców krwi, a prezydent Ryszard Ścigała wręczył trzy „Dukaty Tarnowskie" osobom, które przyczyniają się do propagowania idei bezinteresownej pomocy dla innych.

27 listopada w Sali Lustrzanej uroczyście obchodzono jubileusz 90-lecia PCK dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie. Podczas uroczystości wręczone zostały honorowe odznaki, medale, wyróżnienia i dyplomy, za wszelkie działania podejmowane na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaczenia Prezydenta Tarnowa - "Dukaty Tarnowskie" otrzymali: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie, Jan Miśtak, dyrektor firmy Arka, Urszula Pacwa, Sekretarz Zarządu Rejonowego PCK dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie.
Podczas okolicznościowego wystąpienia prezydent Ryszard Ścigała szczególnie ciepło odniósł się do honorowych dawców krwi. - Honorowe krwiodawstwo jest jedną z najbardziej szczytnych idei, jakie kiedykolwiek podjął człowiek. Honorowy krwiodawca oddaje część siebie, aby ratować innych, to jeden z najbardziej wyjątkowych przejawów humanitaryzmu. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania bez krwi i krwiodawców.
Na terenie Tarnowa działa piętnaście klubów honorowych dawców krwi, z czego cztery to kluby zakładowe, pozostałe skupiają głównie młodzież. W tym roku, do października w Tarnowie oddano około 2500 litrów krwi.27.11.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |