Najlepszy prezent dla babć i dziadków

 Mościckie Centrum Medyczne przypomina o diagnostyce medycznej, jako metodzie na skuteczne wykrycie pierwszych symptomów problemów zdrowotnych i rozpoczęcie terapii. Badania na Dzień Babci i Dziadka to najlepszy prezent, jaki można zaoferować, by tym dniem cieszyć się z babciami i dziadkami jak najdłużej.

 

Wiele chorób, zwłaszcza w początkowym stadium, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć schorzenia bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które może być konsekwencją późnej diagnozy. Dlatego Mościckie Centrum Medyczne, w związku z Dniem Babci i Dziadka, przypomina o diagnostyce medycznej, jako metodzie na skuteczne wykrycie pierwszych symptomów problemów zdrowotnych i rozpoczęcie terapii.

Szansę na kompleksowe sprawdzenia stanu swojego organizmu stwarza program Profilaktyka 40 plus, realizowany w mościckim Centrum. Program ułatwia dostęp do diagnostyki w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych, które są zazwyczaj rezultatem ograniczenia aktywności fizycznej i stresu towarzyszącego niemal co dzień. Według ostatnich danych GUS, główną przyczyną zgonów pozostają choroby układu krążenia. Systematycznie wykonanie badań profilaktycznych pozwala nie przeoczyć początkowo drobnych problemów związanych ze zdrowiem i zareagować odpowiednio wcześnie.

Na badania wykonywane w ramach programu nie potrzeba skierowania od lekarza, warunkiem jest jedynie ukończenie czterdziestego roku życia. E-skierowanie można wystawić sobie samemu, wypełniając ankietę na koncie IKP. Można się też zakwalifikować przy wykorzystaniu infolinii pod numerem telefonu 22 735 39 53. W ankiecie należy odpowiedzieć na pytania dotyczące aktywności fizycznej, nawyków żywieniowych, pomiarów antropometrycznych, przebytych chorób, picia alkoholu oraz palenia tytoniu.

Sama diagnostyka obejmuje  m.in. morfologię krwi, stężenie cholesterolu, stężenie glukozy we krwi, badanie ogólne moczu, ocenę funkcji wątroby czy badanie ogólne moczu. Mężczyźni wykonują także badanie PSA, pozwalające diagnozować raka prostaty. Pacjenci, zainteresowany wykonaniem badań w Mościckim Centrum Medycznym powinni się  kontaktować się z koordynatorem POZ pod numerem telefonu 146 880 588 w poniedziałki  w godz. 8.00-12.00, w środy w godz. 14.00-15.00 lub piątki w godz. 09.00-12.00.

18.01.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że już pora na zniesienie obostrzeń związanych z pandemią?
| | | |