Chirurgia na wyciągnięcie ręki

 Mościckie Centrum Medyczne zabiega o kontrakt na zabiegi chirurgiczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zanim to jednak nastąpi, uruchomione zostały zabiegi komercyjne, na które pacjenci decydują się coraz częściej. Głównie dlatego, że dostępne są niemal od ręki.

 

Uruchomienie chirurgicznych zabiegów komercyjnych znacznie poprawiło ich dostępność w Mościckim Centrum Medycznym. Pacjenci coraz częściej decydują się na płatne, ale dostępne niemal od ręki zabiegi w Poradni Chirurgii Ogólnej.

W celu realizacji nowych świadczeń został zakupiony nowoczesny sprzęt. Do zabiegów ambulatoryjnych wykonywanych najczęściej, należy usuwanie znamion, brodawek czy kaszaków i tłuszczaków, ale też korekcja blizn oraz plastyka wrastających paznokci. Takie zmiany nie tylko wpływają negatywnie na samooceną, i pogarszają samopoczucie, ale mogą też być początkiem poważnych schorzeń, w tym nowotworów. Chirurgiczne usunięcie zmian umożliwia histopatologiczne przebadanie wyciętej tkanki i dalsze, właściwe leczenie. Groźne mogą być szczególnie takie zmiany, które w krótkim czasie zmieniają swój kształt, zabarwienie, wielkość, otacza je czerwona obwódka lub są sączące. Zabieg usuwania zmian skórnych zazwyczaj nie jest skomplikowany.  Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest bezbolesny.  Zdarza się, że za jednym razem dokonuje się usunięcia kilku zmian.

Oprócz zabiegów, lekarz Andrzej Martyna, specjalista chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej, diagnozuje i kwalifikuje pacjentów do zabiegów chirurgicznych, wykonywanych w warunkach sali operacyjnej. Są to najczęściej przepukliny, zespoły cieśni nadgarstka, żylaki kończyn dolnych czy tak zwane przykurcze Dupuytrena.  W szerokim zakresie są także diagnozowane i leczone choroby chirurgiczne. Mościckie Centrum Medyczne zabiega o kontrakt na realizację świadczeń chirurgicznych, refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

10.02.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |