Profilaktyka na Dzień Kobiet

 Dzień Kobiet, obok kwiatów, romantycznego spaceru czy kolacji, warto uzupełnić o badania profilaktyczne. 8 marca Mościckie Centrum Medyczne zaprasza panie na darmową mammografię, naukę samobadania piersi oraz badania analityczne. To najlepszy prezent i najlepsza droga do tego, by Dni Kobiet było jeszcze wiele.

 

Rak piersi pozostaje jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych kobiet w Polsce. Rocznie umiera na niego w kraju 6 tysięcy Pań. Szansę na całkowite wyleczenie daje wczesne wykrycie choroby. Stąd, już po raz kolejny, 8 marca MCM organizuje akcję „Profilaktyka w Dzień Kobiet”, zapraszając panie na darmową mammografię, naukę samobadania piersi oraz badania analityczne.

Nauka samobadania piersi przeprowadzana będzie w godzinach od 10.00 do 12.00.  Samodzielna kontrola piersi to element profilaktyki raka piersi. Aby jak najwcześniej wykryć ewentualne zmiany, kobiety już od 20. roku życia powinny raz w miesiącu wykonywać samobadanie.

Mammografia będzie wykonywana w MCM w godzinach od 14.40 do 15.45. Badanie rekomendowane jest dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonywały tej formy diagnostyki w ciągu ostatnich dwóch lat. Nieinwazyjna procedura nie wymaga praktycznie żadnego przygotowania. Zaleca się jednak, aby w dniu badania nie używać dezodorantów, talków czy antyperspirantów. Dobrze jest też przyjść w dwuczęściowym ubraniu, bo konieczne jest rozebranie się do pasa.

Ponadto w godzinach od 7.00 do 14.30 panie mogą w MCM wykonać badanie estradiolu, przydatne w diagnostyce wielu chorób, a także badanie CA 125 wykorzystywane jako narzędzie pierwotnej diagnostyki onkologicznych schorzeń jajnika oraz CA 15.3 stosowane w diagnostyce raka sutka

Szczegóły w Poradni Położniczo-Ginekologicznej lub pod numerem telefonu 14 688 05 10. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

05.03.2022
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |