Dawcy poszukiwani

4 grudnia w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ulicy Goldhammera Stowarzyszenia Tarnowska Kropla organizuje badania dla kandydatów na dawców szpiku kostnego. Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania organizatorów.

Już 150 osób zgłosiło chęć udziału w badaniach, jakie organizuje Stowarzyszenie Tarnowska Kropla. Przerosło to oczekiwania organizatorów, którzy z radością zamówili dodatkowe próbówki do badań.
Badania mają na celu określenie, czy dana osoba może zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego i odbywają się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa.
Do tej pory w Tarnowie przebadano ponad 1750 osób, z czego jest już dwóch czynnych dawców. W ramach akcji tarnowska młodzież z XVI LO po raz piąty zorganizowała zbiórkę środków czystości dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Zebrane dary uczniowie zawiozą do Wrocławia w formie mikołajowych prezentów. Do kliniki kierowanej przez prof. Alicję Chybicką trafi także lista potencjalnych dawców szpiku kostnego.
Badania przeprowadzane będą 4 grudnia w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Goldhammera 3 w godzinach 10.00 – 14.00.
03.12.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |