Pokonać koronawirusa

 Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że znowu rośnie dobowa liczba osób zakażonych COVID-19. Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pacjentów i medyków ma właściwe zabezpieczenie. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził wniosek Mościckiego Centrum Medycznego o przyznanie grantu na zakup środków chroniących przed zakażeniem zarówno personel jak i pacjentów placówki.

 

COVID-19 znów rośnie w siłę – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Rosną dobowe statystyki zakażeń, przekraczające już tysiąc przypadków dziennie. By skuteczniej walczyć w zagrożeniem potrzebne są nakłady finansowe. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził wniosek Mościckiego Centrum Medycznego o przyznanie grantu, z którego środki przeznaczone zostaną na zakup środków ochrony indywidualnej personelu oraz na właściwy sposób dezynfekcji osobistej i pomieszczeń spółki, wykorzystywanych w podstawowej opiece zdrowotnej.

Potrzeby w tym zakresie są bardzo duże. Tylko w ubiegłym roku lekarze POZ spółki udzielili tu ponad 48 tysięcy porad. W przypadku podejrzenia COVID-19, w trakcie wizyty ambulatoryjnej od razu wykonywane są testy antygenowe, potwierdzające zakażenie. Dlatego personel musi być odpowiednio zabezpieczony. W ramach przyznanych środków zakupiona zostanie odzież ochronna oraz zamgławiacz, pomocny w szybkiej dezynfekcji pomieszczeń przy wykorzystaniu tzw. suchej mgły. Poradnie zostaną wyposażone w sprzęt, wykorzystywany w resuscytacji pacjentów oddychających w nieefektywny sposób. Ważne parametry życiowe pacjentów będą monitorowane za pomocą kardiomonitora z pulsoksymetrem, w który zostanie doposażona Poradnia POZ. Zarząd województwa przyznał grant o wartości ponad 25 tysięcy złotych. Na niezbędne zakupy Mościckie Centrum Medyczne przeznaczy blisko 30 tys. zł. Brakująca kwota zostanie uzupełniona ze środków spółki.

W Polsce nadal obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Oznacza to obowiązek noszenia maseczek ochronnych w podmiotach leczniczych i aptekach, a medycy muszą szczepić się przeciw COVID-19.

 

 

 

07.07.2022
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |