Skuteczniejsza walka z rakiem

Zakład Radioterapii Tarnowskiego Centrum Onkologicznego otrzyma najnowszej generacji akcelerator oraz nowe urządzenie do brachyterapii. Ponad osiem milinów złotych na zakup sprzętu przekazało tarnowskiemu szpitalowi św. Łukasza Ministerstwo Zdrowia.

Ponad osiem milionów złotych przekazało Ministerstwo Zdrowia tarnowskiemu Wojewódzkiemu Szpitalowi im. św. Łukasza. Pieniądze, w postaci nowego sprzętu trafią do obleganego przez pacjentów Centrum Onkologicznego, a konkretnie do Zakładu Radioterapii. Za kwotę 4,2 miliona złotych zakupiony zostanie najnowszej generacji akcelerator wraz z tomografem umożliwiający wyjątkowo skuteczne naświetlanie guza z zewnątrz. Będzie to już drugie tego typu urządzenie, co powinno skrócić czas oczekiwania na zabiegi.
W zakładzie przybędzie także urządzenie do brachyterapii czyli naświetlania od wewnątrz. To z kolei pozwoli na poszerzenie oferty świadczonych usług medycznych, zwłaszcza że brachyterapia to obecnie podstawowa metoda stosowana w leczeniu raka wielu narządów.
Obydwa urządzenia po przeprowadzeniu odpowiednich testów powinny zacząć służyć pacjentom za około trzy miesiące.
08.12.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |