Znamię pod kontrolą

 Znamiona na ciele mogą dodawać uroku, być przyczyną frustracji, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne. Szpital św. Łukasza w Tarnowie zaprasza 22 kwietnia na bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania stanów przedczerniakowych i czerniaka skóry. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

 

W Polsce co roku wykrywa się około 3 tysiące nowych zachorowań na czerniaka skóry. Niepokoić powinny znamiona przede wszystkim duże, które zmieniają kształt i barwę, zaczynają swędzieć, chodzi również o te na dłoniach i stopach. Im wcześniej zostaną wykryte i leczone, tym większa jest szansa na uniknięcie groźnych powikłań.

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie będzie można za darmo wykonać badania w kierunku wczesnego wykrywania stanów przedczerniakowych i czerniaka skóry. Bezpłatna akcja odbędzie się 22 kwietnia w ramach Białej Soboty i ma zachęcić do obserwowania i badania niepokojących znamion. Badania przeprowadzane będą od godziny 8.30 w Poradni Onkologicznej na I piętrze. Udział w akcji wymaga wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 14 63 15 859 (w godz. 7.00-14.00 od poniedziałku do piątku).

 

18.04.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |