Mammografia – badaj nie gadaj!

 Choć program Siła Kobiety dobiegł końca, w Mościckim Centrum Medycznym wciąż bez problemu można wykonać badanie mammograficzne piersi. Badanie jest bezpłatne, bezbolesne, nie wymaga skierowania, trwa tylko chwilę. A przede wszystkim wykrywa zmiany, których nie da się wykryć podczas samobadania, a które w konsekwencji mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Warto dać sobie szansę.

 

Choć zakończył się program Siła Kobiety, w Mościckim Centrum Medycznym wciąż można wykonać mammograficzne badanie piersi. Panie w wieku od 50. do 69. lat mogą to zrobić bezpłatnie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, realizowanego przez spółkę. Rejestracja pod numerem telefonu 882 663 380 i 14 688 05 63. Na badanie można się zarejestrować także osobiście w Mościckim Centrum Medycznym przy ul. E. Kwiatkowskiego 15 w Tarnowie.

Z programu mogą korzystać kobiety, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Co rok mogą się zbadać panie, u których ryzyko wystąpienia nowotworu jest większe ze względu na mutacje genowe, czy w przypadku potwierdzonych zachorowań w najbliższej rodzinie. Skorzystanie z badania nie wymaga skierowania. Pracownia mammograficzna jest otwarta zarówno rano, jak i po południu, co pozwala na wzięcie udziału w programie wszystkim zainteresowanym.

A warto to zrobić, ponieważ badanie w sposób bezinwazyjny wykrywa zmiany, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Tymczasem wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje dużą szansę pełnego powrotu do zdrowia. W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Statystyki pokazują, że ryzyko zachorowania na raka piersi rośnie z wiekiem. Połowa przypadków choroby jest diagnozowana u kobiet między 50. a 69. rokiem życia.

Mościckie Centrum Medyczne posiada wysokiej klasy cyfrowy aparat mammograficzny, który zapewnia szybkie i bezpieczne wykonywanie badań. Sprzęt emituje znacznie mniejsze dawki promieniowania, niż aparaty analogowe.

20.04.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |