Z dziennika profilaktyka

 Mościckie Centrum Medyczne rozpoczyna w maju cykl bezpłatnych, edukacyjnych spotkań, podczas których poruszane będą tematy związane ze zdrowiem. Spotkania odbywać się będą w ostatnie czwartki każdego miesiąca, do końca roku. Lista tematów została już opracowana, liczba miejsc na poszczególne spotkania jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

W Mościckim Centrum medycznym ruszają zapisy na bezpłatne, edukacyjne spotkania poświęcone zdrowiu,  które w otwartej formule zaplanowano do końca roku, zawsze w ostatnie czwartki miesiąca. Spotkania w sali konferencyjnej MCM na I piętrze będą się odbywały w godzinach od 16.00 do 18.00. Pogadanki prowadzić będzie zespół składający się z dietetyczek Aleksandry Padło i Małgorzaty Zyder oraz pielęgniarki Katarzyny Srebro i położnej Grażyny Jakubowskiej. Podczas spotkań będzie można zadawać pytania, doradzić się i wymieniać doświadczeniami.

Opracowana została już lista tematów, które zostaną poruszone.

Na pierwsze spotkanie, 25 maja, zaproszone są szczególnie panie spodziewające się dziecka i planujące ciążę. Tematem będzie żywienie kobiet ciężarnych.

29 czerwca można się będzie dowiedzieć więcej na temat związków diety z chorobami tarczycy.

27 lipca zaplanowano spotkanie poświęcone żywieniu i suplementacji karmiących mam.

31 sierpnia można się będzie dowiedzieć, jakie składniki żywnościowe są korzystne przy stanach zapalnych i jaka dieta jest polecana dla chorych cierpiących na przewlekłe choroby zapalne.

28 września analizowany będzie wpływ mediów na zwyczaje żywieniowe.

26 października poruszony zostanie temat wspomagania dietą terapii w chorobie onkologicznej, ale też po zakończeniu terapii i w rekonwalescencji.

Listopadowe spotkanie dotyczyć będzie cukrzycy w ciąży, a grudniowe żywieniu, suplementacji i zmianom, zachodzącym w organizmach pań w okresie menopauzy.

Zapisy przyjmowane są w rejestracji MCM przy ulicy Kwiatkowskiego 15 lub telefonicznie pod numerem 14 688 05 50. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

 

01.05.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |