Dużo zalet, jedna wada

 Zabiegi są bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm, a większość pacjentów szybko odczuwa znaczną poprawę. Dział Fizjoterapii Mościckiego Centrum Medycznego wzbogacił się o nowoczesny sprzęt do terapii falą uderzeniową. To innowacyjna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda niwelowania bólu. Jest tylko jedna wada – zabiegi są płatne.

 

Innowacyjna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w celu zniwelowania przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien i torebek stawowych. Tak można scharakteryzować terapię falą uderzeniową. O taki sprzęt wzbogacił się właśnie Dział Fizjoterapii Mościckiego Centrum Medycznego. Prócz uśmierzania bólu, sprzęt działa także przeciwzapalnie. Pobudza również krążenie krwi oraz odpręża i relaksuje. - Wskazaniami do terapii falą uderzeniową są m. in. ostrogi piętowe, łokieć tenisisty, bóle barku, kolano skoczka czy zmiany przeciążeniowe ścięgna Achillesa – wylicza Mateusz Gdowski, kierownik Działu Fizjoterapii.

Sprzęt działa w oparciu o mechaniczne fale, posiadające niewielką częstotliwość. Są one wytwarzane pod wysokim ciśnieniem w krótkim czasie i dzięki temu, tuż po przyłożeniu głowicy, fala przenika przez skórę na głębokość kilku centymetrów, trafiając w konkretne miejsce, objęte schorzeniem. Bardzo ważnym jest fakt, że terapia falami uderzeniowymi może być wykorzystywana w ostrych stanach zapalnych. Zwiększa ona także gęstość i poprawia jakość tkanki łącznej, dzięki zwiększeniu produkcji kolagenu.

Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta po konsultacji ze specjalistą. W celu zauważania efektów, należy jednak wykonać nie mniej, niż 3 zabiegi. Leczenie falą uderzeniowa jest bardzo skuteczne. Większość pacjentów odczuwa ustąpienie dolegliwości lub znaczną poprawę. Zabiegi są bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm.

Sprzęt, którym dysponuje MCM ma tylko jedną wadę – zabiegi wykonywane są na zasadach komercyjnych czyli trzeba za nie płacić. Szczegóły pod numerem telefonu 14 688 05 73.

 

12.10.2023
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |