Mocny zespół w MCM

 Do zespołu Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci w Mościckim Centrum Medycznym dołącza lekarz pediatra Elżbieta Polańska-Kisiel. To dobra wiadomość dla rodziców małych pacjentów. Pani doktor posiada bowiem bardzo pożądane specjalizacje z zakresu endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

 

Poradnię Pediatryczną Mościckiego Centrum Medycznego  wyróżnia indywidualne podejście do najmłodszych pacjentów, wykwalifikowani lekarze i personel oraz przyjazne dzieciom otoczenie. Teraz atutów placówki będzie jeszcze więcej. Do zespołu Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci dołącza lekarz pediatra Elżbieta Polańska-Kisiel, posiadająca specjalizacje z zakresu endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

„Lekarz z powołania, bardzo dokładna, stawia trafne diagnozy. Jest przy tym miła dla małego pacjenta, zawsze dokładnie wytłumaczy rodzicowi problem medyczny. Bardzo kompetentna i naprawdę zna się na tym, co robi. Jestem z niej bardzo zadowolona”.  Takie opinie towarzyszą pracy dr Elżbiety Polańskiej-Kisiel. Jej specjalizacje są pomocne we wczesnym diagnozowaniu wielu chorób. Tak było np. w przypadku mamy małego Bartłomieja, która w portalu Medycyna Praktyczna napisała: „Pani doktor okazała ogromne zrozumienie i wsparcie dla mnie jako rodzica jak również dla mojego syna, gdy zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1 i trafiliśmy na Oddział Diabetologii Dziecięcej w Prokocimiu. W tak trudnej dla nas sytuacji pani doktor wspaniale pokazała nam że z tą chorobą można normalnie żyć, za co jestem ogromnie wdzięczna. Teraz jesteśmy pod opieką pani doktor w Poradni Diabetologicznej - na lepszego lekarza nie mogliśmy trafić”. Lekarz Elżbieta Polańska-Kisiel zwyciężyła w plebiscycie Hipokrates Małopolski w Tarnowie w 2022 roku, w kategorii pediatra.

Diabetologia dziecięca zajmuje się wykrywaniem, leczeniem i profilaktyką cukrzycy oraz zapobieganiem powikłaniom tej choroby. Natomiast endokrynologia dziecięca to specjalizacja medyczna, skupiona na niewłaściwym wydzielaniu hormonów, czyli diagnozowaniu i leczeniu problemów, dotyczących patologii gruczołów endokrynnych i tkanek o zbliżonej funkcji. Chodzi o choroby tarczycy, nadnerczy, przysadki oraz problemy metaboliczne, które w wieku dziecięcym i młodzieńczym mogą charakteryzować inne objawy, niż w wieku dorosłym.

W Poradni Pediatrycznej MCM małych pacjentów przyjmują nadal doświadczeni lekarze pediatrzy: Dorota Witalis-Grzebieniarz, Anna Markowska oraz Agata Stepek. Lekarze są w stałym kontakcie z rodzicami. Z usług poradni korzysta obecnie ponad 1300 dzieci z Tarnowa i okolic. Po zatrudnieniu lekarz Polańskiej-Kisiel, prawdopodobnie liczba podopiecznych poradni jeszcze wzrośnie. Również prowadzony punkt szczepień cieszy się ogromnym  zaufaniem. Dlatego Mościckie Centrum Medyczne jest liderem w regionie, jeśli chodzi o liczbę szczepień dzieci.. Aby poprawić komunikację z przychodnią, wprowadzona została możliwość rejestracji telefonicznej od godziny 7.30.  Aby zarejestrować dziecko należy telefonować pod numer 14 688 05 84.

09.01.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |