Zdrowie na Dzień Kobiet

 Z okazji Dnia Kobiet, Mościckie Centrum Medyczne przygotowało dla pań specjalny prezent – pakiet badań profilaktycznych. 8 marca panie będą mogły wykonać badania analityczne, mammografię, cytologię oraz zasięgnąć porady ginekologa. Wszystko po to, by przez następne lata Dzień Kobiet był dniem spokoju i pewności, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku. Zapisy na badania już trwają.

 

8 marca Mościckie Centrum Medyczne zaprasza panie na specjalną akcję bezpłatnych badań profilaktycznych. To prezent placówki z okazji Dnia Kobiet.

Już od godziny 7.00 ruszy cykl badań analitycznych, które pozwalają na wczesne wykrycie nieprawidłowości.

Między godziną 8.00 a 9.30 wykonywane będą badania mammograficzne. To jedne z najskuteczniejszych narzędzi wczesnego wykrywania zmian onkologicznych, która dają szansę na skuteczne leczenie. O skutecznych metodach samobadania piersi można się będzie dowiedzieć o godzinie 14.00, podczas warsztatów samodzielnej diagnostyki. Prowadząca warsztaty opowie, jak prawidłowo wykonywać badanie i jakie symptomy powinny wzbudzić uwagę i niepokój.

W godzinach od 14.30 do 17.00 będzie możliwość wykonania cytologii. Regularne badania tego rodzaju są kluczowe dla wykrywania raka szyjki macicy we wczesnym stadium. W tych samych godzinach można będzie wykonać ginekologiczne USG. To ważne narzędzie diagnostyczne, które pomaga w wykryciu patologicznych zmian w obrębie dróg rodnych. Kolejna propozycja to wizyta w Poradni Ginekologiczno-Położniczej u lek. ginekolog Ewy Rytwińskiej.

Badania wymagają poświęcenia trochę czasu, ale nie jest to czas stracony. Spokój i pewność, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku, to bezcenna wiedza.

Liczba miejsc na badania jest ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy przyjmowane są w Poradni Położniczo-Ginekologicznej na II piętrze lub pod numerem telefonu 14 688 05 10.

 

21.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |