Prawda czy manipulacja – Z dziennika profilaktyka

 Zagadnieniu kształtowania przez media potrzeb i wpływu atrakcyjnych reklam na - nie zawsze dobre - decyzje, poświęcone będzie kolejne spotkanie z cyklu „Z dziennika profilaktyka”, na które 29 lutego zaprasza Mościckie Centrum Medyczne. Każdy uczestnik spotkania otrzyma skierowanie na badania profilaktyczne, dostosowane do indywidualnej sytuacji zdrowotnej.

 

Media kształtują potrzeby i wywierają ogromny wpływ na decyzje żywieniowe. Czy jednak ktoś zastanawiał się kiedykolwiek, jak te treści rzeczywiście wpływają na nasze zdrowie? Mościckie Centrum Medyczne zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie prozdrowotne w cyklu „Z dziennika profilaktyka”, poświęcone temu właśnie zagadnieniu. Spotkanie odbędzie się 29 lutego, a udział w nim pomoże podejmować bardziej świadome decyzje, dotyczące  sposobu odżywiania. Pozwoli też zadbać o własne zdrowie. Podczas spotkania można się będzie dowiedzieć, w jakim stopniu kolorowe reklamy czy modne diety determinują wybory konsumenckie. Prowadzące zwrócą uwagę na fakt, że trendy obecne w mediach społecznościowych mogą inspirować, ale mogą też wprowadzać w błąd. Omówione i zinterpretowane zostaną wyniki najnowszych badań na temat zdrowego żywienia.  - Czasami atrakcyjnie prezentowana w mediach żywność nie sprzyja zdrowiu. Zdarza się, że producentom czy handlowcom zależy jedynie na zwiększeniu sprzedaży. Dlatego tak ważne jest, byśmy byli świadomi manipulacji i potrafili dokonywać dojrzałych decyzji – tłumaczy dietetyczka MCM, Małgorzata Zyder. Poprowadzi ona spotkanie wraz z pielęgniarką POZ, Katarzyną Srebro.

Dla wszystkich uczestników spotkania MCM przygotowało dodatkową niespodziankę. Każdy otrzyma skierowanie na badania profilaktyczne, dostosowane do indywidualnej sytuacji zdrowotnej.

Ponieważ partnerem prozdrowotnej edukacji Mościckiego Centrum Medycznego jest Narodowy Fundusz Zdrowia, w dzień spotkania w siedzibie Centrum przy ulicy Kwiatkowskiego 15, w godzinach od 9.00 do 12.00 przy stanowisku NFZ na parterze można będzie porozmawiać o profilaktyce medycznej i wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Początek samego spotkania o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej MCM na I piętrze. Więcej informacji pod numerem 14 688 05 50.

22.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |