Białe Soboty dla zdrowia

 Szpital św. Łukasza w Tarnowie zaprasza przez cały marzec na  Białe Soboty. Akcja umożliwia wykonanie badań profilaktycznych i przeprowadzenie konsultacji ze specjalistami. Każda sobota poświęcona będzie innej tematyce, na każdą obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Specjaliści zgodnie podkreślają, że profilaktyka zdrowotna, obejmująca zdrowy tryb życia, kontrolę czynników ryzyka oraz wczesne wykrywanie chorób, ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia. Jest to nie tylko najskuteczniejsze, ale także ekonomicznie opłacalne podejście do dbania o dobre samopoczucie. Profilaktyka powinna być praktykowana przez całe życie.

Profilaktyka zdrowotna to kluczowe działania zapobiegające chorobom oraz umożliwiające ich wczesne wykrycie i skuteczne leczenie. Stan zdrowia w dużej mierze zależy od stylu życia, regularnych badań profilaktycznych oraz eliminacji czynników sprzyjających różnym schorzeniom. Wczesne etapy wielu chorób często nie wykazują żadnych objawów, dlatego ważne jest systematyczne poddawanie się badaniom.

W każda sobotę marca, w ramach profilaktyki zdrowia, szpital św. Łukasza w Tarnowie zaprasza na badania i konsultacje specjalistów. - W ramach inicjatywy - Białe Soboty, organizujemy specjalne dni, w których każdy może skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji ze specjalistami. To doskonała okazja do sprawdzenia stanu zdrowia, zarówno dla osób zdrowych, jak i tych, które już wymagają specjalistycznej opieki. Zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji. Zdrowie jest naszym największym skarbem. Dbajmy o nie razem! - apeluje dyrektor szpitala Anna Czech.

Z badań i konsultacji można skorzystać bezpłatnie i po wcześniejszej rejestracji telefonicznej: 14 63 15 037, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 14.00.

 

Harmonogram Białych Sobót

 

2 MARCA:
Profilaktyka - zdrowy kręgosłup:

Konsultacja fizjoterapeutyczna,

Pokaz ćwiczeń profilaktycznych,

Masaż


9 MARCA:

Profilaktyka zachorowań na czerniaka i nowotwory skóry:

Konsultacja chirurgiczna, badanie znamion na skórze

 

Profilaktyka zachorowań na nowotwór jelita grubego:

Konsultacja chirurgiczna, badanie per rectum, badanie na krew utajoną w kale

 

16 MARCA:

Profilaktyka prozdrowotna:

Konsultacja  dietetyka

Badania analityczne : PSA (mężczyźni), TSH (kobiety), glukoza, lipidogram

 

23 MARCA:

Profilaktyka schorzeń narządu wzroku:

Konsultacja okulistyczna

 

26.02.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |