Unia nie odpuszcza

Unia Tarnów pewnie pokonała spadkowicza z II ligi, Nidę Pińczów 2:0, dzięki czemu nadal może mieć nadzieję na włączenie się do walki o awans. Unia zajmuje w tabeli III ligi czwarte miejsce, mając po 30 rozegranych spotkaniach 55 punktów.

Piłkarze Unii Tarnów zainkasowali na własnym boisku kolejne trzy punkty, zwyciężając Nidę Pińczów 2:0. Tarnowianie od początku meczu mieli przewagę, a goście ograniczali się do obrony własnej bramki. W pierwszym kwadransie gry zawodnicy Unii stworzyli dwie okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw minimalnie niecelnie uderzał Nytko, a w 12 minucie strzał Ocłonia z linii pola karnego obronił bramkarz przyjezdnych.
Bramka padła w 24 minucie po akcji Bartkowskiego, Nytki i Kuchrzyka. Ten ostatni w sytuacji sam na sam trafił w dolny róg bramki Nidy. Przed przerwą gospodarze jeszcze dwukrotnie, po strzałach Ocłonia i Nytki poważnie zagrozili bramce gości. Zawodnicy Nidy odpowiedzieli akcją, po której Zaręba w sytuacji sam na sam z ostrego kąta strzelił wprost w Łukasza Lisaka.
W drugiej połowie obraz spotkania nie uległ zmianie, a przewaga Unii stała się jeszcze bardziej widoczna. W 54 minucie Ocłoń uderzył z rzutu wolnego, bramkarz odbił piłkę, po czym Saratowicz z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla tarnowian.
Do końca spotkania tarnowianie mieli jeszcze parę okazji bramkowych i mogli wygrać to spotkanie w dużo wyższych rozmiarach. Goście odpowiedzieli w 75 minucie, gdy po strzale Wilkusa piłka trafiła w poprzeczkę bramki Unii.
Unia wygrała 17 mecz w sezonie. Po 30 kolejkach tarnowianie mają na koncie 54 punkty i zajmują w lidze czwartą lokatę.

Unia Tarnów – Nida Pińczów 2:0 (1:0)
Bramki: Kucharzyk (24 min.), Saratowicz (54 min.)
Żółte kartki: Kazik, Nytko, Witek - Sęk
Unia: Lisak - Sobyra, Bartkowski, Łapuszek, Ślęczka (77 min. Jamróg), Ocłoń (90 min. Furmański), Nytko (59 min. Kroker), Kazik, Witek, Kucharzyk (69 min. Ślęzak), Saratowicz
Sędziował: T. Pilarski (Tarnów), widzów ok. 200