Nie ma kolejek w poradni onkologicznej

Reorganizacja pracy Poradni Onkologicznej Szpitala im. Świętego Łukasza w Tarnowie spowodowała rozładowanie kolejek pacjentów w poradni. Nie tylko zmieniono godziny dyżurów lekarzy, wprowadzona została również możliwość rejestracji telefonicznej.

Zniknęły kolejki w Poradni Onkologicznej Szpitala im. Świętego Łukasza w Tarnowie. Jeszcze niedawno widok tłumów w poczekalni nie należał do rzadkości, problem był tym poważniejszy, że zainteresowanie udzielanymi tu poradami jest bardzo duże. Przeciętnie każdego dnia lekarze przyjmują 90 osób, do leczenia stacjonarnego trafia 10 -12 osób, a z jednodniowej chemioterapii korzysta od 3 do 12 osób. Obecnie, choć liczba pacjentów nie spadła, kolejki udało się rozładować poprzez wprowadzenie zmian organizacyjnych. Tak rozpisano dyżury lekarzy, by mogli oni przyjąć jak najwięcej pacjentów w dogodnych dla nich terminach. Dodatkowo wprowadzono możliwość rejestracji telefonicznej od godziny 7.30, co niemal natychmiast zmniejszyło liczbę osób oczekujących do rejestracji na miejscu. Pacjenci kontynuujący leczenie umawiani są na koleje wizyty wcześniej, dzięki czemu przychodzą do lekarzy o wyznaczonych godzinach nie marnując czasu na oczekiwanie. – Zrobimy wszystko, by taki standard obsługi pacjentów stał się normą, bo chorzy na to zasługują – podsumowuje Anna Czech, dyrektorka tarnowskiego szpitala. – Chcemy raz na zawsze skończyć z wielogodzinnym oczekiwaniem na wizytę u specjalisty.
26.01.2009
Komentarze:
niezadowolony pacjent: 29.07.2012
rejestracja telefoniczna w szpitalu św. Łukasza to fikcja, w rejestracji nie odbieraja telefonow a jak czlowiek sie juz dodzwoni jakims cudem to i tak nie zostanie zarejestrowany, trzeba przyjechac osobiscie i rejestrowac sie na miejscu co znacznie utrudnia zycie pacjentow z innych miejscowaosci tak wiec prosze nie wypisywac w artykulach bzdur bo to mija sie z prawda
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |