Nowe karetki w powiecie

Sukcesem zakończyły się starania powiatu tarnowskiego o nowe karetki. Trzy pojazdy pojawią się w najbliższych tygodniach w tarnowskim pogotowiu. Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło konkurs na dofinansowanie projektów w ramach programu „Infrastruktura i Środowisko”. Tarnowski samorząd otrzymał w nim nowe ambulansy.

Trzy nowe karetki pogotowia trafią do powiatu tarnowskiego za sprawą „Programu Infrastruktura i Środowisko”, z którego samorząd powiatu uzyskał dodatkowe pieniądze. Wartość unijnego dofinansowania sięga blisko 900 tysięcy złotych, a projekty przygotowane przez powiat tarnowski zostały bardzo wysoko ocenione w Warszawie – znalazły się w pierwszej dziesiątce, najwyżej wśród projektów z Małopolski.

Nowe karetki pojawią się w miejsce starych, wysłużonych ambulansów, które od kilku lat służyły w pogotowiu ratunkowym w Tarnowie. – Tamte pojazdy mają na licznikach po 300, 400 tysięcy kilometrów. Nie ukrywam, że są „po przejściach”. Nie można sobie pozwolić na to, aby podczas wyjazdu do pacjenta samochód miał jakąkolwiek awarię. Po doposażeniu pogotowia będziemy mieć wreszcie transport sanitarny na wysokim poziomie – zapewnia Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski, przewodniczący Społecznej Rady PSPR w Tarnowie. - Z własnego budżetu powiat tarnowski dołoży do przyznanego dofinansowania jeszcze 106 tysięcy złotych. Po wymianie karetek najstarszy pojazd będzie pochodził z 2005 roku.
To kolejne ambulanse, które pojawiły się w ostatnich tygodniach w pogotowiu ratunkowym. Od kwietnia do pacjentów jeżdżą dwa nowe Renaulty – jedna z karetek warta 300 tys. zł została zakupiona dzięki pieniądzom Starostwa Powiatowego w Tarnowie, druga ze środków pogotowia.
Obecnie tarnowskie pogotowie dysponuje dziewięcioma zespołami wyjazdowymi.
15.04.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |