W Y S T A W Y
Młodość dotknięta wojną
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 15 listopada na wernisaż wystawy malarstwa „Młodość dotknięta wojną”. Autorem prac, które prezentowane będą w CSM do 29 listopada, jest Artur Kotyk, młody człowiek, który na płótno przenosi wszystkie swoje emocje związane z wojną.
W piątek, 15 listopada o godzinie 17.30, w Centrum Sztuki Mościce obędzie się wernisaż wystawy malarstwa Artura Kotyka „Młodość dotknięta wojną”. Prezentowane prace, to zapis doświadczeń młodego człowieka - złości, gniewu, smutku, strachu – wszystkiego, z czym musi mierzyć się każdego dnia.
Wojna w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 2014 roku...
Artur Kotyk, syn Jerzego, 20 lat. Wraz z rozpoczęciem pełnoskalowej wojny w Ukrainie, zaczął malować, w celu uzyskania ukojenia i sposobu wyrażenia swoich emocji w obrazach. Z biegiem czasu malarstwo stało się nie tylko jego pasją, lecz także sposobem na życie. Swoją pierwszą wystawę „Młodość wypalona wojną” otworzył w listopadzie 2023 roku na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie im. Iwana Franki. Następnie, w marcu 2024 roku reprezentował kolejną wystawę pt. „Gdy nadejdzie ranek” we Lwowskiej galerii „Iconart”. W maju 2024 roku otwarto jego indywidualną wystawę „Dialogi” w Pałacu Sztuki wraz z włosko-ukraińskimi artystami przy wsparciu Ambasady Republiki Włoskiej na Ukrainie, a w lecie 2024 roku w Zamku Podhoreckim zorganizowano wystawę indywidualną, wraz z aukcją na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy. Ostatnia letnia wystawa odbyła się w 2024 roku w Muzeum Narodowym we Lwowie, organizowana wspólnie z artystami francuskimi i ukraińskimi pt. „Ukraft”. Jak napisał w recenzji Lubomyr Medvid’ – artysta, akademik, profesor, „Artur Kotyk nie jest zawodowym artystą, więc nie popełni przynajmniej dwóch ekscesów: nie sprzeda nadgryzionego banana jako dzieła sztuki i nie będzie się z prostacką naiwnością wygłupiać z pędzlem i farbą, traktując tandetę jako prawdziwe dzieło sztuki. Jako osoba młoda, niedotknięta przez wirusy cywilizacyjne, bezpośrednia, szczera i otwarta na pragnienia utrwalić na płótnie swój zachwyt ewentualną ekspresją sztuki – wariacjami figuracyjnymi, kształtem, barwą, gradacją kolorów, konfiguracjami, teksturą”.
Wystawa w CSM czynna będzie do 29 listopada
Imprimatur – wystawa grafik
Muzeum Diecezjalne w Tarnowie zaprasza w czwartek, 21 listopada, na wernisaż wystawy grafiki Szymona Prandziocha. Wystawa zatytułowana „Imprimatur”, czynna będzie do końca lutego przyszłego roku.
W czwartek, 21 listopada o0 godzinie 17.00, w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy grafiki Szymona Prandziocha „Imprimatur”. Urodzony w 1983 roku w Rudzie Śląskiej, Szymon Prandzioch jest doktorem sztuki, adiunktem w pracowni rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2008 roku ukończył Wydział Grafiki katowickiej ASP i otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Stanisława Kluski i w pracowni rysunku prof. Bogdana Topora.
Zajmuje się grafiką, malarstwem oraz projektowaniem i realizacją wnętrz kościołów. Swoje prace prezentował w Polsce i za granicą, m.in. w Hongkongu, Chinach, Brazylii, Anglii, Szwajcarii, USA, Słowacji i Belgii.
Wystawę grafik oglądać będzie można w Muzeum Diecezjalnym do końca lutego przyszłego roku.
Fischmarkt – wystawa fotografii
W Tarnowskim Centrum Kultury po raz trzeci zagości wystawa fotografii Tadeusza Rolke. Tym razem zaprezentowany zostanie cykl „Fischmarkt”. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 listopada, a ekspozycja dostępna będzie do 21 grudnia.
Od 16 listopada do 21 grudnia, w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury po raz trzeci oglądać będzie można wystawę fotografii Tadeusza Rolke. Tym razem zaprezentowany zostanie cykl „Fischmarkt”, przedstawiający zdjęcia wykonane w latach 1978-1979 w Hamburgu. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 15 listopada o godzinie 18.00.
Tadeusz Rolke urodził się w 1929 roku w Warszawie i jest jednym z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej. Studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie i Uniwersytecie Warszawskim. W latach 60. ubiegłego wieku pracował w tygodniku „Stolica” oraz miesięczniku „Polska”. W czasie trwającej około dekadę emigracji w Republice Federalnej Niemiec, wielokrotnie publikował w czołowych pismach zachodnioniemieckich: „Die Zeit”, „Stern”, „Stern Journal” i „Der Spiegel”.
Jego fotografie wykonane w Hamburgu, to prywatny zapis życia ulicznego i wydarzeń kulturalnych tamtych lat. Istotne miejsce w dorobku artystycznym stanowi cykl "Fischmarkt", który realizował w latach 1978–1979 podczas licznych wizyt na hamburskim, niedzielnym targu rybnym. Na swoich fotografiach uwiecznił wyjątkową różnorodność codziennych sytuacji i zestaw indywiduów, reprezentujących „barwne” społeczeństwo.
Prezentacja wystawy możliwa jest dzięki uprzejmości warszawskiej Galerii Le Guern.
Bohdan Butenko - plakaty
W czwartek, 7 listopada, w foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy - plakaty Bohdana Butenki. Prace pochodzą z kolekcji Moniki Grochowskiej, córki artysty. Wystawa czynna będzie do 24 listopada.
Prace Bohdana Butenki, jednego z najbardziej nagradzanych polskich grafików i ilustratorów, autora komiksów i książek, projektanta lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych oraz scenografii do Kabaretu Starszych Panów, twórcy przygód Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara, zagoszczą w Tarnowie. W czwartek, 7 listopada o godzinie 17.00, w foyer tarnowskiego teatru rozpocznie się wernisaż wystawy plakatów artysty, pochodzących z kolekcji jego córki, Moniki Grochowskiej. Kuratorką wystawy jest Krystyna Rybicka z Muzeum Ilustracji w Gdańsku, a koordynatorką Katarzyna Górowska. Oprawę graficzną przygotował Łukasz Podolak. Organizatorzy wystawy: Wydział Sztuki Akademii Tarnowskiej, Fundacja Muzeum Ilustracji w Gdańsku, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Wystawę oglądać będzie można do 24 listopada.
Miniatury, miniaturki
W poniedziałek, 4 listopada, Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na wernisaż wystawy miniatur, obejmującej ponad 150 dzieł z muzealnej kolekcji. Wystawa, zorganizowana w ramach cyklu „Skarby Muzeum Ziemi Tarnowskiej”, czynna będzie do 31 grudnia.
Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na wyjątkową wystawę miniatur, zorganizowaną w ramach cyklu „Skarby Muzeum Ziemi Tarnowskiej”. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 listopada o godzinie 18.00 w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu przy Rynku 20-21. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 31 grudnia.
Ta pierwsza tak obszerna prezentacja obejmuje ponad 150 dzieł z muzealnej kolekcji. Wśród nich znajdują się różnorodne miniatury wykonane w okresie od drugiej połowy XVIII do początku XXI wieku, a pochodzące z dawnej kolekcji książąt Sanguszków z pałacu w Gumniskach, zbioru zakupionego od prywatnego kolekcjonera w 1982 roku, oraz pojedyncze, cenne obiekty, nabyte w drodze darowizn i zakupów.
Miniatury wystawione na ekspozycji wykonane zostały na takich materiałach jak kość, pergamin, metal, szkło, papier i drewno. Nie brak wśród nich portretów, pejzaży, scen rodzajowych oraz przedstawień religijnych i patriotycznych. Zbiory mają ogromne znaczenie sentymentalne, historyczne i artystyczne. Dla zwiedzających stanowić mogą formę wyjątkowych dzieł sztuki, ale również cenne świadectwa minionych epok.
Koń jaki jest...
Od poniedziałku, 7 października, w Domu Kultury Westerplatte w Tarnowie gościć będzie wystawa „Koń jaki jest?”. Na wystawie zobaczyć będzie można różnorodne dzieła, które łączy jedno – koń, zwierzę obecne w życiu człowieka od wieków. Wystawa czynna będzie do 6 grudnia. Wstęp wolny.
Od poniedziałku, 7 października, Dom Kultury Westerplatte zaprasza do oglądania wystawy „Koń jaki jest?”. Ekspozycja, zainspirowana książką "Zwierzyniec. Okazy wybrane" (wyd. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Wydawnictwo Dwie Siostry), prezentuje rozmaite ujęcia konia - od historycznych ilustracji po ludowe zabawki.
- Na wystawie można zobaczyć różnorodne dzieła: od rysunków i rycin wielkich mistrzów, takich jak Józef Chełmoński czy Artur Grottger, po barwne zabawki z drewna, które bawiły dzieci w dawnych czasach. Wystawa pokazuje, jak koń był postrzegany na przestrzeni wieków – jako towarzysz w pracy, wojownik na polu bitwy, a także obiekt codziennego życia i sztuki ludowej – informuje Dom Kultury.
Wystawa, która czynna będzie do 6 grudnia, stała się możliwa dzięki uprzejmości Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.
Wstęp bezpłatny. Grupy zainteresowane oprowadzaniem lub warsztatami proszone są o rezerwację pod numerem telefon 14 696 51 00 lub mailowo pod adresem a.radon@tck.pl.
K O N C E R T Y, S P E K T A K L E,
W Y D A R Z E N I A
Jazzowa Jesień
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na Jazzową Jesień czyli cztery spotkania z jazzem. Pierwszy odbędzie się 11 października, ostatni 1 grudnia. Bilety na każdy z koncertów kosztują symboliczną złotówkę.
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na cztery wyjątkowe spotkania z jazzem. Pierwsze już 11 października. - Jazzowa Jesień w TCK to nie tylko hołd dla polskiego jazzu, ale także kontynuacja wieloletniej tradycji spotkań z najlepszymi muzykami. Dzięki połączeniu koncertów stacjonarnych i transmisji online wydarzenie to stanie się dostępne dla szerokiej publiczności, niezależnie od miejsca. Wspieramy artystów, promujemy kulturę i zapraszamy do wspólnego odkrywania niezwykłych muzycznych przestrzeni – informują organizatorzy.
Cykl koncertów pn. "Jazzowa jesień w TCK" uświetnią sławy ze świata jazzu - wybitna wokalistka Grażyna Auguścik (11.10), wirtuozka gitary basowej Kinga Głyk (15.11), saksofonista Grzech Piotrowski (17.11) oraz Janusz Szrom (1.12), który wykona największe przeboje Andrzeja Zauchy. Koncerty odbywać się będą kinie Marzenie oraz w Piwnicach TCK.
Bilety za symboliczną złotówkę można kupować internetowo na stronie tck.pl oraz w kasach TCK i kina Marzenie. Koncerty będą także transmitowane on-line.
ArtFest
Wykłady, wernisaże, rozmowy, koncert, pokazy, spacerek z lampionami i wiele innych ciekawostek – tak zapowiada się tegoroczny, 21. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza. Festiwal rozpocznie się 15 listopada i potrwa do 1 grudnia. Wstęp wolny, ale na niektóre wydarzenia obowiązywać będą zapisy lub wejściówki.
W połowie listopada, dokładnie 15. rozpocznie się tegoroczny 21. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza. Prologiem do festiwalu będzie rozmowa o „Hometown” z udziałem autora - Krzysztofa Zielińskiego oraz Łukasza Gorczycy i Adama Mazura w filii BWA na tarnowskim dworcu.
ArtFest zainauguruje w Pałacyku Strzeleckim pokaz mody tarnowskiej projektantki Anny Curyło i pokaz multimedialny fotografii/wideo kajpust studio. Następnie festiwal przeniesie się do Multimedialnego Centrum Artystycznego, gdzie Wiktor Lekston opowie o swojej wystawie „Fantasmagorie. Transcendentny spacer po Tarnowie”.
W kolejnych dniach odbędą się m.in.: koncert na żywo do szwedzkiego filmu niemego, eko-warsztaty, prezentacja cyfrowej rekonstrukcji zamku na „Marcince”, koncert audiowizualny, wernisaże, spektakl dla dzieci czy spotkania autorskie.
Ciekawostką będzie wieczorny spacer z lampionami ścieżkami Parku Strzeleckiego i wyprzedaż plakatów archiwalnych ("plakat za dwie dyszki").
ArtFest zakończy się 1 grudnia spacerem po Olszowej z artystą Grzegorzem Kumorkiem, zwiedzaniem pracowni artysty i wizytą z Katarzyną Roj na jego wystawie „Stodoła, dom, las”. Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny, ale na niektóre obowiązywać będą zapisy lub wejściówki.
Szczegółowy program - https://www.bwa.tarnow.pl/3,1436,aktualnosci,artfest-2024.html
S.M.Rock w hołdzie nieżyjącym artystom
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w czwartek, 21 listopada, na koncert Szkoły Muzyków Rockowych – S.M.Rock. Uczniowie i nauczyciele oddadzą koncertem hołd wybitnym nieżyjącym artystom, wykonując ich niezapomniane utwory. Sprzedaż biletów rusza 14 listopada.
Piosenki takich twórców, jak George Michael, Czesław Niemen, Amy Winehouse, Anna Jantar, Zbigniew Wodecki i Maanam będzie można usłyszeć podczas koncertu Szkoły Muzyków Rockowych – S.M.Rock, na który Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w czwartek, 21 listopada o godzinie 19.00. Uczniowie i nauczyciele oddadzą koncertem hołd wybitnym, nieżyjącym artystom.
Koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej wystąpią zebrani w zespoły uczniowie – każdy utwór wykona inna formacja. Druga część wieczoru należeć będzie do nauczycieli: Agnieszki Nazimek, Weroniki Kukli, Sławomira Ramiana (wokal), Łukasza Wełny (gitara), Piotra Niedojadły (klawisze), Grzegorza Noska (bas) i Sebastiana Mnicha (perkusja).
Bilety na koncert kosztują 40 złotych. Ich przedsprzedaż rusza w TCK w czwartek, 14 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje limit sprzedaży – 4 bilety na osobę.
Po prostu Igo
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert Igora Walaszka, czyli po prostu Igo. Piosenkarz, kompozytor i autor tekstów wystąpi na scenie CSM 22 listopada.
Igor Walaszek, znany pod pseudonimem Igo, wystąpi 22 listopada w Centrum Sztuki Mościce. Igo to wszechstronny piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Znany z zespołów Clock Machine i Bass Astral x Igo, a także ze swojej solowej kariery, zyskał ogromne uznanie publiczności. W 2019 roku, wraz z Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim i Organkiem, został członkiem Orkiestry Męskiego Grania. Rok później ponownie znalazł się w jej składzie, występując z Darią Zawiałow i Błażejem Królem, a w 2023 roku stworzył Męskie Granie Orkiestra razem z Mrozem i Vito Bambino.
Igo występował na najlepszych festiwalach w Polsce, takich jak Open’er Festival, Kraków Live Festival, Przystanek Woodstock, OFF Festival i Audioriver. Współpracował z wieloma uznanymi artystami, m.in. Sokołem, Miuoshem i Sistars.
Muzykę Igo charakteryzuje niezwykły urok, hipnotyzująca atmosfera i szczere emocje, które trafiają do serc nie tylko fanów, ale także nowych słuchaczy.
Koncert rozpocznie sie o godzinie 19.00. Bilety w cenie 160 zł (normalny), 150 zł (ulgowy) są do kupienia online i w kasie CSM.
Jubileuszowy Koncert Andrzejkowy
Już jeden tenor to dla zmysłu słuchu wyjątkowa gratka. Dziesięciu na jednej scenie przemienia widowisko w prawdziwą muzyczna ucztę. Centrum Sztuki Mościce zaprasza 30 listopada na Jubileuszowy Koncert Andrzejkowy z udziałem dziesięciu tenorów
Od ponad pięciu lat Dziesięciu Wspaniałych, w międzynarodowej obsadzie, zachwyca polską i zagraniczną publiczność koncertami, z których każdy ma niepowtarzalną magię. Ten sukces w Centrum Sztuki Mościce podsumuje 30 listopada Jubileuszowy Koncert Andrzejkowy z udziałem międzynarodowej obsady dziesięciu tenorów. Na scenie wystąpią tenorzy z Polski i Ukrainy, łącząc głosy, kultury i temperamenty w jedno wyjątkowe widowisko będące niezwykłą fuzją, powstałą z opery i operetki, musicalu i szlagierów pop.
Pierwsza część koncertu porwie w świat klasyki w pieśniach Cool Portera „C’est Magnifique” czy fragmencie opery Rigoletto Giuseppe Verdiego „La donna e mobile”. Tenorzy odwiedzą międzywojenną Warszawę, przypominając wielki przebój Jerzego Petersburskiego „Ta ostatnia niedziela”, by później wspólnie z publicznością zaśpiewać takie przeboje jak „Diana” Pola Anki czy „Celito Lindo” Quiurino Mendozy y Corteza. W drugiej części koncertu usłyszeć będzie można największe światowe przeboje, jak „La Bamba”, „Delilah” czy niezapomniane utwory z repertuaru Al Bano i Rominy Power.
Początek koncertu o godzinie 17.00. Bilety w cenie 150 zł (normalny), 140 zł (ulgowy) i 120 zł (pufy) są do kupienia online i w kasie CSM.
Muzyczny świat Disney’a
W sobotę, 7 grudnia, Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert familijny „Muzyczny świat Disney’a”. W repertuarze znajdą się piosenki z bajek i melodie z filmów animowanych.
Koncert familijny „Muzyczny świat Disney’a” to propozycja Centrum Sztuki Mościce na sobotni wieczór, 7 grudnia. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to wyjątkowy koncert, który przeniesie widzów w magiczny świat piosenek z bajek Disneya oraz innych znanych filmów animowanych. W repertuarze znajdą się melodie z filmów takich jak „Król Lew”, „Kraina Lodu”, „Pocahontas”, „Vaiana”, „Nasze Magiczne Encanto” oraz wiele innych.
Utwory zaprezentuje trójka wokalistów: Kuba Jurzyk, Magda Wasylik oraz Kinga Gurgul. Artystom towarzyszyć będą na scenie: Jakub Zaczkowski (piano, aranżacje), Tomasz Boruch (gitary), Paweł Grzesiuk (bas), Tomasz Bielecki (perkusja). Początek koncertu o godzinie 18.00.
Bilety do nabycia w kasie CSM oraz online.
Klasyka baletu - Jezioro Łabędzie
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 14 grudnia na spektakl baletowy w wykonaniu Grand Royal Ballet. Na na mościckiej scenie artyści zaprezentują „Jezioro łabędzie”. Bilety są już do kupienia.
Spektakl baletowy w wykonaniu Grand Royal Ballet będzie można zobaczyć w sobotę, 14 grudnia o godzinie 17.00 na scenie Centrum Sztuki Mościce. Artyści zaprezentują „Jezioro łabędzie”. Będzie to bajkowa opowieść połączona z muzyką Piotra Czajkowskiego skomponowaną do libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera. „Jezioro łabędzie” stanowi klasykę baletu. To ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu i miłości.
Na scenie Centrum Sztuki Mościce wystąpi zespół złożony z najlepszych europejskich solistów, zdobywających międzynarodowe nagrody.
Bilety można zakupić online oraz bezpośrednio w kasie CSM.
Sylwester w teatrze
Przed nami jeszcze cały niemal listopad i grudzień, a wraz z nim święta Bożego Narodzenia. Mało kto myśli już o Sylwestrze, ale myśli o nim tarnowski teatr. I zaprasza na sylwestrowy pokaz spektaklu „Bóg Mordu”, połączony z symboliczna lampką szampana.
Tarnowski teatr zaprasza na niebanalne spędzenie sylwestrowego wieczoru w postaci dobrej i dające do myślenia rozrywki. W gronie bliskich i przyjaciół można rozpocząć sylwestrową noc z uśmiechem na twarzy i w świetnym towarzystwie spektaklu Yasminy Rezy, "Bóg Mordu", który z przymrużeniem oka pokazuje, jak blisko jest od kultury do chaosu.
„Bóg Mordu" w reżyserii Marcina Hycnara to wybuchowa mieszanka komedii i dramatu, która pod płaszczykiem nieodpartego humoru, kryje nie do końca zabawną refleksję o nas samych – cywilizowanych ludziach świata zachodniego. Spektakl w mistrzowski sposób ukazuje, jak cienka jest granica między cywilizowanym zachowaniem, a pierwotnymi instynktami. Wszystko zaczyna się niewinnie: dwa małżeństwa spotykają się, aby omówić konflikt, który zaistniał między ich synami. Jednak to, co miało być spokojną rozmową statecznych dorosłych, szybko przeradza się w pełen napięć i wzajemnych oskarżeń konflikt, który obnaża głęboko ukryte frustracje i pretensje. W miarę upływu czasu maski uprzejmości opadają, a bohaterowie pokazują swoje prawdziwe oblicza. Dynamiczne tempo, ostre jak brzytwa dialogi i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że nie można oderwać oczu od sceny. W spektaklu zagrają Matylda Baczyńska, Aleksander Fiałek, Kinga Piąty oraz Tomasz Wiśniewski.
Spektakl grany będzie 27, 28, 29 grudnia o godzinie 18.00 - bilety wg stałego cennika. Pokaz sylwestrowy odbędzie się natomiast 31 grudnia o godzinie 18.00, towarzyszyć mu będzie symboliczna lampka szampana, bilet normalny kosztuje 90 zł, bilet grupowy od 4 osób – 75 zł
Rezerwacje biletów w Biurze Promocji i Organizacji Widowni: 784 976 025, 668 323 998
Wielka Noworoczna Gala Wiedeńska
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 5 stycznia na Wielką Noworoczną Galę Wiedeńską - Johann Strauss i Przyjaciele. Na scenie wystąpią soliści teatrów operowych, którzy zabiorą słuchaczy w podróż przez magiczny świat XIX-wiecznego Wiednia.
Na Wielką Noworoczną Galę Wiedeńską zaprasza 5 stycznia o godzinie 18.00 Centrum Sztuki Mościce. Wydarzenie zabiera widzów w podróż przez magiczny świat XIX-wiecznego Wiednia, pełnego przepychu, wytwornych bali i niekończących się zabaw.
Na scenie pojawią się soliści najwyższej klasy, zarówno z polskich, jak i zagranicznych teatrów operowych. Gwiazdy Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Opery w Magdeburgu, Opery Lwowskiej oraz K&K Berliner Philharmoniker. Ukoronowaniem widowiska jest udział Royal Strauss Orchestra - zespołu, który niczym orkiestra prosto z wiedeńskich sal balowych, wybrzmiewa dźwiękami pełnymi emocji, wyrafinowania i elegancji.
Widowisko łączy muzyczną klasykę z pełnym blasku show. Porywające arie, żywiołowe polki i roztańczone walce - Wielka Gala Wiedeńska to coś więcej niż koncert. To prawdziwy spektakl pełen humoru, romantycznych uniesień i wirtuozerii.
Jednym słowem - elegancja, klasa, radość i muzyka.
Bilety na koncert w cenie 150 zł (normalny), 140 zł (ulgowy), 120 zł (pufy) są do kupienia w kasie CSM oraz online.
Po prostu Dżem
„ Polscy Rolling Stonesi” czyli zespół Dżem, zagra dla tarnowskiej publiczności. Zespół wystąpi 22 marca w Arenie Jaskółka Tarnów. Bilety są już w sprzedaży.
Zespół Dżem, które przedstawić nie trzeba, zagra w Tarnowie. „ Polscy Rolling Stonesi” wystąpią 22 marca przyszłego roku w Arenie Jaskółka Tarnów. - Na tym koncercie trzeba być, poczuć muzykę i klimat by przekonać się, że to jeden z najlepszych koncertów w Waszym życiu. Dżem z nowym wokalistą - Sebastianem Riedlem – zapowiadają organizatorzy.
Dżem to polski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. W Tarnowie wystąpią w składzie: Sebastian Riedel (śpiew), Adam Otręba (gitara), Benedykt „Beno” Otręba (gitara basowa, śpiew), Jerzy Styczyński (gitara), Zbigniew Szczerbiński (perkusja) i Janusz Borzucki (instrumenty klawiszowe).
Bilety są już do kupienia na stronie just4music.pl.