Informator Kulturalny



W Y S T A W Y


 

 

 

Venus w mieście...


 W czwartek, 25 kwietnia, w Galerii Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów Plastyków Arteka odbędzie się wernisaż wystawy prac Anny Śliwińskiej. Wystawa „Venus w mieście, palimpsest bon mot” czynna będzie do 18 maja.

 

Galeria Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów Plastyków Arteka przy ul. Wałowej 16, zaprasza w czwartek, 25 kwietnia, na wernisaż wystawy prac Anny Śliwińskiej „Venus w mieście, palimpsest bon mot”. Początek o godzinie 18.30.

Anna Śliwińska ukończyła w 1994 roku studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z pierwszym w historii podwójnym dyplomem na Wydziale Malarstwa  oraz Tkaniny Artystycznej. Na Wydziale Malarstwa tej samej Akademii obroniła doktorat w dyscyplinie sztuki piękne. Od 1995 roku jest nauczycielką malarstwa i rysunku oraz tkaniny artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 2016 do 2020 roku była starszym wykładowcą na Wydziale Sztuki PWSZ w Tarnowie, od 2021 roku wykłada na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tkaniną unikatową oraz sztuką książki – książka artystyczna, grafika ilustracyjna. Wzięła udział w około 90 wystawach w kraju i za granicą, zrealizowała ponad 40 wystaw indywidualnych.

Finisaż wystawy oraz performance „Trzy gracje” odbędzie się – w ramach Nocy Muzeów - w ostatnim dniu trwania wystawy, czyli w sobotę 18 maja o godzinie 19.00.

 



Nośniki Pamięci


 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza 22 kwietnia na otwarcie wystawy Nośniki Pamięci. Na wystawie zaprezentowane zostaną obiekty ze zbiorów Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Ekspozycja czynna będzie do 24 maja.

 

W poniedziałek, 22 kwietnia o godzinie 18.00, w Muzeum Ziemi Tarnowskiej przy Rynku 3 odbędzie się otwarcie wystawy Nośniki Pamięci. Na wystawie zaprezentowane zostaną obiekty ze zbiorów Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Ekspozycja prezentować będzie wybrane prace artystów oraz artystek z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej, które spełniają główne założenia profilu Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej oraz treściowo wchodzą we wzajemne relacje poprzez odwoływanie się do pojęcia pamięci. Celem wystawy jest promocja kolekcji, która pomimo swej interdyscyplinarności zachowuje jednolity charakter.

Na wystawie znajdą się prace takich artystów jak: Denisa Lehocká, Zbigniew Sałaj, Wilhelm Sasnal, Krištof Kintera, Artur Kinaύ, Piotr Lutyński, Krzysztof Zieliński, Jiří Kovanda oraz grupa Rafani. Wystawa, której kuratorką jest Anna Filar, czynna będzie do 24 maja.

 



Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem


 Muzeum Historii Tarnowa i Regionu zaprasza we wtorek, 23 kwietnia, na wernisaż wystawy „Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem”. Wernisaż poprzedzą okolicznościowe wykłady, które odbędą się w Ratuszu – Galerii Sztuki Dawnej. Wystawa czynna będzie do 30 czerwca.

 

Archiwum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Ziemi Tarnowskiej zapraszają na otwarcie wystawy „Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem”. Wernisaż odbędzie się w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu we wtorek, 23 kwietnia o godzinie 13.05 i połączony będzie z oprowadzaniem przez kurator wystawy, Iwonę Fischer. Otwarcie wystawy poprzedzą: wykład prof. Jana Bruskiego „Centrum Państwowe Ukraińskiej Republiki Ludowej na wychodźstwie” (godz. 11.10) oraz prezentacja publikacji Iwony Fischer „Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem. Materiały związane z działalnością Rządu Ukraińskiej Republiki Ludowej w Tarnowie z lat 1917-1922 ze zbiorów Archiwum Narodowego w Krakowie” (godz. 12.00). Wydarzenia te będą miały miejsce w Ratuszu – Galerii Sztuki Dawnej.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca czerwca.

 

 


Przeskok


 W Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury od 24 kwietnia prezentowane będą prace dyplomowe studentów Wydziału Sztuki Akademii Tarnowskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 kwietnia, a ekspozycja dostępna będzie do 11 maja. Wstęp wolny.

 

Tarnowskie Centrum Kultury oraz Akademia Tarnowska zapraszają na pokaz prac dyplomowych studentów Wydziału Sztuki AT. Prace zaprezentowane zostaną w Galerii TCK w formie wystawy „Przeskok”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia o godzinie 18.00.

Wystawa prezentuje tegoroczne prace dyplomowe, zrealizowane przez studentów Wydziału Sztuki Akademii Tarnowskiej, na kierunkach grafika i wzornictwo (dizajn). Na wystawie oglądać będzie można realizacje z zakresu: projektowania produktu, mody, komunikacji wizualnej, grafiki wydawniczej, multimedialnej i reklamowej.

W trakcie trwania ekspozycji, w Galerii TCK odbędą się także obrony prac dyplomowych, realizowane w formie otwartej dla publiczności. Dyplomy z grafiki w środę 24 kwietnia w godz. 9.30 – 16 i w poniedziałek 29 kwietnia od godz. 9.30 do 15.30, dyplomy z wzornictwa w piątek 26 kwietnia w godz. 9.30 – 15.30 i we wtorek 30 kwietnia od godz. 9.30 do 14.40.

Wystawa prezentowana będzie do soboty 11 maja, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-17.00. Wstęp wolny.

 

 


Kult maryjny w wierzeniach ludowych


 Muzeum Etnograficzne w Tarnowie zaprasza 29 kwietnia na wernisaż wystawy „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”. Na wystawie pokazane zostaną różne aspekty ludowej religijności i wierzeń związanych z kultem maryjnym, w oparciu o zgromadzone w zbiorach liczne eksponaty. Ekspozycja czynna będzie do 31 sierpnia.

 

W poniedziałek, 29 kwietnia o godzinie 18.00, w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 10 nastąpi otwarcie wystawy: „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”.

Na wystawie pokazane zostaną różne aspekty ludowej religijności i wierzeń związanych z kultem maryjnym, w oparciu o zgromadzone w zbiorach liczne eksponaty.  Na ekspozycji zaprezentowana zostanie galeria obrazów, oleodruków z różnorodnymi wizerunkami Maryi, spotykanymi najczęściej
w naszym regionie. Część z nich będzie udostępniona po raz pierwszy. Zaaranżowane zostaną także scenki z elementami ilustrującymi wiejską obyczajowość, estetykę i religijność związaną z kultem Matki Bożej. Interesującym fragmentem wystawy będzie również pokazanie wizerunków Matki Bożej
w twórczości artystów ludowych z regionu tarnowskiego. Kuratorką wystawy, która czynna będzie do 31 sierpnia, jest Urszula Gieroń.

 

 



Malarstwo Wacława Onaka


 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza w poniedziałek, 8 kwietnia, na wernisaż wystawy „Wacław Onak – Malarstwo”. Wystawa, które eksponowana będzie w Piwnicy pod Trójką do 10 maja,  wpisuje się w cykl Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej.

 

W poniedziałek, 8 kwietnia, w galerii Piwnica pod Trójką o godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Wacław Onak – Malarstwo”. Wystawa odbędzie się w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej, który tarnowskie muzeum realizuje od 2010 roku.

Wacław Onak urodził się w 1958 roku w Tarnowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1985 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Swoje prace prezentuje na wystawach stałych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą, znajdują się one również w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie, m.in. w: Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Japonii, Anglii, Szwecji, USA, Brazylii, Australii, Ukrainie i w Polsce. O swojej twórczości mówi: „…obrazy są próbą budowania malarskiej rekonstrukcji rzeczywistości. Tworząc tę nową rzeczywistość odartą z dosłownych znaczeń, pokazuje jej „mechanizm”, jej dzianie się, w którym jest niby jakaś logika, ale której sensu nikt nie zna, bo cóż jest pewnego, poza tym, że wszystko jest niepewne, nietrwałe, rwie się na strzępy. Świat jest pełen nierozstrzygniętych zagadek, człowiek usiłuje złapać, zatrzymać na stałe jakieś prawdy, które okazują się iluzją. Budując więc w malarstwie tę niepewność, tę nerwową zakłóconą przez człowieka przestrzeń życia, natury: to pasmo życia, gdzie mieszają się rytmy biologii i rytmy ludzkie tak, że powstaje pieniąca się magma, która jednak wydaje się mieć pozory sensu. Sensu tego nie widać, ale jest jakby wyczuwalny, a to pozwala żyć w bezustannym poszukiwaniu”.

Kuratorką wystawy, która czynna będzie do 10 maja, jest Bożena Szczupak.

 



Fotograficzne opowieści z ulicy Górnej


 Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza 11 kwietnia na wernisaż wystawy fotografii “Opowieści z ul. Górnej”. Autorem prezentowanych zdjęć jest Błażej Mysiak, który na kilkudziesięciu fotografiach utrwalił spacer po Leżajsku. Wystawa czynna będzie do 10 maja.


W Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 4, w czwartek, 11 kwietnia o godzinie 17.00, otwarta zostanie wystawa fotografii “Opowieści z ul. Górnej” autorstwa Błażeja Mysiaka.

Błażej Mysiak jest członkiem Stowarzyszenia Fotograficznego ,,Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego. Prowadzi też blog podróżniczy „Na skraju kraju”, na którym można przeczytać jego teksty i zobaczyć fotografie z wypraw, głównie na wschodnie rubieże Polski.

O wystawie „Opowieści z ul.Górnej” autor mówi: „Leżajsk dziś to senne podkarpackie miasteczko. Raz w roku odżywa za przyczyną tysięcy chasydów przybywających do grobu cadyka Elimelecha w rocznicę jego śmierci. Zgodnie bowiem z wiarą chasydzką światło Boże przelało się na cadyków, a z nich na ich dzieła i uczynki. Chasydzi i cadyk to nierozerwalna całość. Cadyk uzdrawiał, potrafił wejrzeć w cudze myśli. I ten raz w roku ohel, w którym znajduje się grób cadyka brzęczy jak ul. Wciąż nieprzebrane tłumy przeciskają się by dopaść malowanej na złoto kraty, pocałować papier i upuścić go na płytę grobowca, obsypaną wieloma podobnymi prośbami. Cadyk Elimelech przed śmiercią napisał list, obiecując wstawiennictwo w niebie każdemu, kto będzie się do niego modlił. Ten raz w roku Leżajsk rozbrzmiewa śpiewnym jidysz. W tę noc cadyk Elimelech zstępuje do Leżajska.

Tradycja ta trwa nadal, skrupulatne pielęgnowanie wiary, od narodzin aż do śmierci. Lata okupacji, tworzone getta zmieniły całkowicie realia życiowe Żydów. Zginęło wiele osób, które te tradycje mogły przekazywać przyszłym pokoleniom. Duża część uległa zmianom, to nieubłagany bieg historii, ale to co silne, ważne, pozostało i nadal trwa.

Wystawa ta, jest moim osobistym spacerem po Leżajsku, spacerem w kilkudziesięciu zaledwie obrazach, ale będąc w tych miejscach warto swe pierwsze kroki skierować właśnie tu, na stary żydowski cmentarz przy ulicy Górnej. A później dopiero udać się na gwarne krzywe bruki, w poszukiwaniu śladów tych, którzy tę przestrzeń przed laty tworzyli. Zapraszam do miejsc, w których historia pozostawiła ślady przeszłości. Pełne oryginalnych tradycji ale i tragicznych wydarzeń. Tu historia przemawia ze ścian. Ludzie, którzy ją wiekami tworzyli, opierali się o nie, chodzili po tych samych kamieniach ulic, tymi samymi ścieżkami, wystarczy przyłożyć ucho i posłuchać.

Pragnę, by obrazy z Wystawy opowiedziały moją historię spotkania z chasydami. Spotkania z fascynującą tradycją, ale przede wszystkim z pięknem duchowym.”

Wystawa czynna będzie do 10 maja.

 

 

 

 

 




K O N C E R T Y,  S P E K T A K L E


 





Grupa MoCarta


 27 kwietnia, w hali widowiskowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie wystąpi Grupa MoCarta. Nowy program, „Ale kino”, poświęcony będzie muzyce filmowej i gwiazdom srebrnego ekranu.


Grupa MoCarta, z nowym programem „Ale kino”, wystąpi 27 kwietnia w hali widowiskowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Początek koncertu o godzinie 19.00. Program „Ale kino” to żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej, spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem, Tomem Hanksem i aktorem, który jest największym przegranym światowego kina…

Pojawią się niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, opowieść o historii filmu, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru Grupy MoCarta – Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego oraz Filipa Jaślara.

Bilety na koncert kosztują 100 i 150 zł. Organizatorem koncertu jest agencja Adria-Art.

 



Wiosenna odsłona Korteza


 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 10 maja a koncert Korteza. Podczas koncertu, którego gościem będzie Robert Kretzschmar, oprócz żelaznych przebojów zabrzmi także materiał z ostatniej płyty artysty.

 

Po zakończeniu jesienno-zimowej trasy Korteza „Naucz Mnie Tańczyć”, wkrótce rozpocznie się jej wiosenna odsłona - “Naucz Mnie Tańczyć – Wiosna Tour”. Wiosną Kortez zagra kilkadziesiąt koncertów, prezentując materiał ze swojej ostatniej płyty wzbogacony o najnowszą EPkę, której premiera zaplanowana jest na 9 lutego, a także kilkanaście piosenek z żelaznego repertuaru.

Gościem specjalnym Korteza będzie Robert Kretzschmar, który przez kilka lat był perkusistą Korteza.

W Tarnowie na koncert zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Koncert rozpocznie  się 10 maja o godzinie 20.00. Bilety są w sprzedaży w serwisach biletyna.pl oraz Going.

 

 


Skubas Duet Akustycznie


 Występował na wielu polskich festiwalach, brał też udział  w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra czy Europejski Stadion Kultury. W sobotę, 11 maja, Skubas wystąpi w tarnowskim amfiteatrze, bilety są już w przedsprzedaży.

 

Jedną z pierwszych imprez, jakie odbędą się w tym roku w tarnowskim amfiteatrze, będzie koncert Skubas Duet Akustycznie „W ogień”. Wydarzenie zaplanowano na 11 maja, a przedsprzedaż biletów rusza 9 kwietnia. - Na koncercie nie zabraknie świetnie przyjętych singli “Co i tak nadejdzie”, “Rdza” oraz “W ogień”, a także premierowo wykonanych utworów zawartych na albumie. “W ogień” to płyta o odcieniach miłości. Ogień to symbol ciepła, życia, przetrwania, ale także spalania się, pożądliwości, nietrwałości. Z drugiej strony - ogień wieczny to miłość, która nigdy nie gaśnie – można przeczytać na stronie Tarnowskiego Centrum Kultury, organizatora wydarzenia.

Skubas wystąpił na wielu polskich festiwalach, brał też udział  w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra czy Europejski Stadion Kultury. W jego twórczości można znaleźć teksty pełne emocji, które dotykają wielu przyziemnych problemów. To wszystko w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, niemal grunge’owych kompozycji.

Dyskografię artysty uzupełniają albumy “Brzask” (2014 r.)  "Duch" z 2020 roku, oraz właśnie wydana płyta “W ogień” (luty 2024 r.).

Bilety w cenie 30 zł można kupować w przedsprzedaży online oraz na godzinę przed koncertem w kasie amfiteatru.

 



Hao Rao ponownie w Tarnowie


 W sobotę, 11 maja, przed tarnowską publicznością wystąpi Hao Rao, finalista Konkursu Chopinowskiego. Koncert odbędzie się w Sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, bilety kupować można w sekretariacie szkoły.

 

Finalista Konkursu Chopinowskiego, Hao Rao, wystąpi przed tarnowską publicznością na scenie sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Lippóczego w sobotę, 11 maja o godzinie 18.00.

Hao Rao to uznany pianista, który w XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina dostał się do finału. W Tarnowie pojawi się ze swoją nauczycielką, prof. Vivian Li na zaproszenie Stowarzyszenia Animato i prof. Mariana Rybickiego. Pianista wykona komplet etiud Fryderyka Chopina.

Artysta nie po raz pierwszy będzie gościł w Tarnowie. W 2023 roku również dał koncert w sali koncertowej ZSM.

Bilety na koncert w cenie 30 zł są do nabycia w sekretariacie szkoły.





Festiwal Tydzień Talentów


 W maju, w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, odbędzie się jedno z trzech sztandarowych wydarzeń – Festiwal Tydzień Talentów. Festiwal zainauguruje 19 maja spotkanie z Wiesławem Ochmanem, a zakończy 24 maja  Konkurs o Stypendium Centrum Paderewskiego.

 

W dniach od 19 do 24 maja w Kąśnej Dolnej odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Tydzień Talentów – jednego z trzech sztandarowych wydarzeń Centrum Paderewskiego.

Festiwal zainauguruje w niedzielę 19 maja o godzinie 17.00 spotkanie z Wiesławem Ochmanem – jednym z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych.  Towarzyszyć mu będą trzej tenorzy młodszych generacji: Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski i Łukasz Gaj oraz Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Podczas wieczoru, oprócz znakomitej muzyki, usłyszeć będzie można historie i anegdoty z nietuzinkowego życia Maestro Ochmana. Bilety na koncert w cenie 60 zł będą w sprzedaży od 19 kwietnia na www.centrumpaderewskiego.pl.

Tematem wiodącym tegorocznego Tygodnia Talentów będzie śpiew i właśnie wokalistom poświęcony zostanie Konkurs o Stypendium Centrum Paderewskiego, wieńczący festiwal w sobotę, 24 maja. Reprezentanci polskich uczelni artystycznych powalczą w nim o nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Swoich studentów wydelegowały Akademie Muzyczne w: Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu oraz UMFC w Warszawie i filia UMFC w Białymstoku. Młodym śpiewakom towarzyszyć będą pianiści konkursowi: Mirella Malorny i Grzegorz Biegas. Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej Stodole. Początek zaplanowany jest na godzinę 14.30, a ogłoszenie wyników na godzinę 18.30. Wstęp wolny.

Drugim wydarzeniem poświęconym stricte wokalistom są „Małopolskie Talenty” – bezpłatne wokalne kursy mistrzowskie dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, działających na terenie województwa małopolskiego. Warsztaty  poprowadzi Ewa Biegas – znakomita śpiewaczka i dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W programie festiwalu nie zabraknie tradycyjnych Tarnowskich Talentów – koncertu wyróżnionych uczniów tarnowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego. We wtorek 21 maja o godzinie 18.00, na estradzie sali koncertowej ZSM w Tarnowie zaprezentują się: Borys Komisarz – fortepian, Emilia Krzemińska – wiolonczela, Maria Pyrz – wiolonczela, Jan Zawadzki – akordeon. Wstęp wolny.

Po raz pierwszy odbędzie się również koncert wyróżnionych uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach. Wystąpią: Kacper Kachniarz – saksofon, Monika Kachniarz – flet, Aleksandra Kurczab – klarnet, Wiktoria Nosal – skrzypce, Izabela Trela – fortepian, Piotr Waśniowski – trąbka. Wydarzenie odbędzie się w środę 22 maja o godzinie 18.00 w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Wstęp wolny.

Słowo o muzyce podczas wydarzeń 21, 22 i 24 maja wygłosi redaktor Anna Woźniakowska.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

Konferansjer totalny czyli Piotr Bałtroczyk


 Tarnowski teatr zaprasza 28 czerwca na występ Piotra Bałtroczyka, stand-upera i konferansjera totalnego. Piotr Bałtroczyk zaprezentuje swój nowy program „Starość nie jest dla mięczaków”.

 

Konferansjer totalny oraz stand-uper, Piotr Bałtroczyk, wystąpi przed tarnowską publicznością 28 czerwca. W tarnowskim teatrze zaprezentuje swój nowy program „Starość nie jest dla mięczaków”. Początek o godzinie 19.00. Przez wiele lat zajmował się  działalnością konferansjerską, prowadząc różne festiwale i imprezy kabaretowe. W Telewizji Polskiej był prezenterem programów „Zwyczajni niezwyczajni”, „Pegaz” czyKochamy polskie komedie”. Następnie rozpoczął współpracę z Polsatem, w której prowadził programy „Piotr Bałtroczyk przedstawia” oraz „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Znany też jako John McPherson, którego grał w serialu kabaretowym „Spadkobiercy”. Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: "Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: "Dobry wieczór Państwu", jest również zagadką dla Bałtroczyka” – można przeczytać na stronie wydarzenia.

Bilety do nabycia TU.

 

| | | |