Informator Kulturalny


Książki i podróże


 W piątek, 22 października, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza na spotkanie z tarnowskim podróżnikiem Krzysztofem Kordowiczem. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Miłośników Książek, który, po długiej przerwie, wznawia działalność.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie postanowiła zorganizować nietypowe spotkanie Klubu Miłośników Książek, na którym pojawi się Krzysztof Kordowicz. Tarnowski podróżnik odbył m.in. 10-miesięczną podróż z plecakiem dookoła świata. Był również autorem radiowej audycji „Muzyka świata". Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 22 października. Jak informują organizatorzy spotkania, dyskusyjny Klub Miłośników Książek wznawia działalność po długiej przerwie. Podczas wydarzenia będzie okazja, by dyskutować zarówno o książkach, jak i podróżach, destynacjach tych bliższych, a także bardziej egzotycznych. Piątkowe spotkanie zaplanowano o godzinie 16.30 przy ul. Nowy Świat 30. Osoby, które chcą wziąć udział, proszone są o kontakt z wypożyczalnią (pok. 24) lub telefonicznie: 14 621 73 90 wew. 24. Liczba miejsc ograniczona.

 

 Teresa Werner w Tarnowie


 W niedzielę, 24 października, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wystąpi Teresa Werner. Polska piosenkarka ma na swoim koncie występy na największych scenach świata.

 

W Tarnowie koncertować będzie Teresa Werner. Polska piosenkarka ma na swoim koncie występy na największych scenach świata, m.in. nowojorskie Carnegie Hall i Broadway. Koncert odbędzie się w niedzielę, 24 października o godzinie 16.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Występy Teresy Werner obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku reprezentowała Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich utworów jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała” czy „Kocham swoje morze”. Jej pierwszy album „Spełnić Marzenia” uzyskał status Platynowej Płyty. Na koncercie będzie można usłyszeć piosenki z najnowszej płyty „Sekret Miłości”.

Bilety można zakupić TUTAJ.

 
Ożywione przez Jana Styszko


 Od 25 października w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie oglądać będzie można wystawę rzeźb w drewnie, których autorem jest Jan Styszko. Wystawa „Ożywione” czynna będzie do końca stycznia 2022 roku.

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowuje nową wystawę - „Ożywione”. Tym razem będzie można na niej zobaczyć rzeźby w drewnie, których autorem jest tarnowianin Jan B. Styszko. Ekspozycja będzie dostępna od 25 października w Muzeum Etnograficznym.

Z Tarnowem Jan Styszko związany jest od 1949 roku. Tu uczęszczał do szkoły oraz podjął pracę w Zakładach Azotowych. W początkach lat 70. oglądając widokówki z ludowymi szopkami, postanowił podobną szopkę sam zrobić. Kupił ogrodniczy scyzoryk i zrealizował swój zamiar. Zaczął zbierać rzeźbę ludową i sam od czasu do czasu próbował wyrzeźbić podobne figurki. Na początku XXI w. poznał wielu twórców ludowych z okolic Żywca. Jednym z nich był zaliczany do najwybitniejszych rzeźbiarzy ludowych Stanisław Kwaśny z Mesznej, za namową którego zaczął więcej rzeźbić. Z biegiem lat zaczął tworzyć figurki o innej tematyce – mniej „ludowej”, ale nadal inspirowanych tą sztuką. – Dzisiaj właściwie to nie bardzo wiem, do jakiej grupy twórców mam siebie zaliczyć: twórcy ludowi twierdzą, że nie jestem już twórcą ludowym, bo obecne tematy moich rzeźb nie są ludowe; twórcy profesjonalni – że nie mam wykształcenia artystycznego, zatem nie mogę być twórcą profesjonalnym. Więc chyba jestem twórcą nieprofesjonalnym i na dodatek… emerytem! Ale dzięki temu ostatniemu mam czas na to, by realizować swoje – te mniejsze i te większe – rzeźbiarskie wizje – wyjaśnia tarnowianin.

Ma na swoim koncie liczne wystawy: w Tarnowie, Ryglicach, Zabierzowie, Bielsku-Białej, Nowym Sączu, Bochni, Legnicy, Krakowie, Tychach, Żywcu i innych. W 2018 r. i w 2019 r. – na zaproszenie dyrektora artystycznego Eugeniusza Zegadły,brał udział w XI i XII Międzynarodowym Konkursie Sztuki „Art. Naif Festiwal” w Katowicach. Kilkakrotnie uczestniczył w konkursach rzeźbiarskich sztuki ludowej, gdzie otrzymywał wyróżnienie. W 2017 r. wziął udział w Międzynarodowym Konkursie „Satyrykon” w Legnicy.

Wystawę można będzie zwiedzać do końca stycznia 2022 roku.

 Unikatowe zdjęcia w TCK


 Od 3 listopada w Tarnowskim Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę zdjęć, wykonanych przez fotografów uhonorowanych jednym z najważniejszych dla tej branży  tytułem EFIAP. Wystawie, która czynna będzie do 27 listopada, towarzyszyć będzie album.

 

Kilkadziesiąt unikatowych zdjęć, wykonanych przez fotografów uhonorowanych tytułem EFIAP, jednym z najważniejszych dla tej branży, będzie można zobaczyć od 3 listopada w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. To unikatowe odbitki, wykonane w różnorodnych technikach, będące fotografią kolekcjonerską. - Ekspozycją tą chcemy przybliżyć polskiemu odbiorcy funkcjonującą od 1950 roku federację FIAP, która łączy artystów sztuki fotograficznej wspólnym językiem, którym jest język obrazu i sztuki – zachęca do udziału TCK.

Prace przygotowane są w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Podane na papierach archiwalnych, posiadają stosowne certyfikaty i występują w limitowanym nakładzie. Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia: Marcina Bawca, Jana Brdeja, Cezarego Dubiela, Rafała Kaźmierczaka, Cezarego Kowalczuka, Adama Ksieniewicza, Doroty Kyci, Krzysztofa Muskalskiego, Roberta Pranagala, Alicji Przybyszowskiej, Zdzisława Rynkiewicza, Tomasza Sobczaka, Krzysztofa Stósa, Piotra Sygnarowicza, Zygmunta Trylańskiego, Janusza Wojcieszaka, Grzegorza WójcikaKrzysztofa Zająca.

Wernisaż rozpocznie się 3 listopada o godzinie 18.00 w galerii TCK przy Rynku 5. Na miejscu będą autorzy zdjęć. Na wystawę, której będzie towarzyszył także album, zapraszają Centrum Kultury oraz Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne.

EFIAP to jeden z tytułów artystycznych, nadawanych przez federację FIAP. Starać się o niego może zarówno profesjonalny fotograf, jak i amator. Tylko kilkudziesięciu Polaków na przestrzeni ostatnich 70 lat uzyskało ten tytuł.

Wystawa będzie czynna do 27 listopada tego roku.

 
Tarnów w obliczu wielkich powstań


 W poniedziałek, 13 września, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu zaprasza na wernisaż wystawy „Zapisać w dziejach nieśmiertelne: Jestem!”. Wystawa poświęcona jest wielkim powstaniom narodowym w dziedzictwie Tarnowa i regionu.

 

W poniedziałek, 13 września o godzinie 18.00, w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu przy Rynku 20-21, odbędzie się wernisaż wystawy „Zapisać w dziejach nieśmiertelne: Jestem!” poświęconej wielkim powstaniom narodowym w dziedzictwie Tarnowa i regionu.

W 2020 roku, Muzeum Okręgowe w Tarnowie otrzymało od darczyńcy wyjątkowe obiekty, związane z powstaniami narodowymi: listopadowym i styczniowym. W pierwszym przypadku to etui pamiątkowe zawierające monety i banknot oraz unikatowy arkusz pokwitowań in blanco „Ofiara w srebże” na wpłaty przekazywane na rzecz powstania deputacjom pomocniczym. Z czasów powstania styczniowego pochodzą natomiast dokumenty związane z osobą Jana Biesiadeckiego, uczestnika walk powstańczych oraz lekarza w szpitalu w Klimontowie. Mają one formę niewielkich, łatwych do ukrycia w konspiracyjnej rzeczywistości karteluszków, przypominających grypsy. Na jednym z dokumentów, znajdują się dwie pieczęcie, w tym jedna do tej pory nieznana: pieczęć Dowódcy Oddziału Tarnowskiego oraz pieczęć Komisarza Oddziałów Obwodu Tarnowskiego.

Na wystawie zostaną zaprezentowane również inne obiekty, zazwyczaj do tej pory nie udostępnione szerszej publiczności, związane z historią powstań.

 Memu Miastu


 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 1 października na otwarcie wystawy fotografii Memu Miastu autorstwa Roberta Pranagala. Prezentowane fotografie są osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i zaproszenie do odwiedzenia urokliwych zakamarków miasta.

 

Na wernisaż wystawy fotografii Memu Miastu oraz spotkanie z ich autorem, Robertem Pranagalem, zaprasza 1 października o godzinie 18.00 Tarnowskie Centrum Kultury.

Prezentowane fotografie są osobistym upamiętnieniem roli Lublina w historii odzyskania niepodległości i cofnięciem się w czasie do miasta z okresu międzywojnia. Ta wystawa to zaproszenie do podróży śladami znakomitych polskich fotografików, którzy związani byli z Lublinem i fotografowali go w tamtym czasie, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak czy też Stanisław Jacek Magierski. To również zaproszenie do odwiedzenia zakamarków miasta, które z różnych powodów oddziałują na autora. To wreszcie powrót autora do historycznych technik fotograficznych – tym razem do oleju – techniki popularnej w początkach XX w. wśród piktorialistów, takich jak np. Robert Demachy. Charakterystyczne jej cechy zostały wykorzystane do wykreowania nastroju i klimatu dwudziestolecia, nadając współczesnym fotografiom zupełnie nowego wymiaru. - Jeśli przyjmiemy, że fotografia jest dokumentem, to prace Roberta Pranagala paradoksalnie nim są i jednocześnie są dokumentu zaprzeczeniem. Są, bowiem ich powstanie to zapis na światłoczułej warstwie negatywu poddanego chemicznej obróbce, finalnie niezwykle trwałego i dającego się przechowywać dla potomnych. I gdyby autor na tym poprzestał, powstałoby kolejne – pewnie historycznie ważne – fotograficzne archiwum pokazujące miasto Lublin z roku 2018.

Tyle, że Robert Pranagal uznał, że taki wizerunek miasta to za mało. Wybrał drogę żmudnej i kapryśnej techniki oleju, świadomie stając się fotografem z przełomu XIX i XX wieku. Taka postawa wyklucza pośpiech i wręcz zmusza do skupienia w czasie pracy. Siłą rzeczy fotograf kontempluje rzeczywistość, wybierając miejsca które jego zdaniem (po obróbce) przywracają klimat miasta sprzed stu lat. I takie właśnie działanie, ta mistyfikacja odbiera tym pracom walor fotograficznego dokumentu. Pewnie na szczęście, bo w tym swoim pędzie, zabieganiu nie zauważamy już siedzących na podwórku sąsiadów, bawiących się dzieci i malowniczych zaułków własnego miasta – napisał kurator wystawy Lucjan Demidowski.

Wystawa czynna będzie od 2 do 30 października. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Bilety w cenie 5 zł i 3 zł (ulgowy).
Scena Otwarta


 We wtorek 5 października, prologiem w Centrum Sztuki Mościce rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta. Hasłem tegorocznej edycji jest Human Story – opowieść o człowieku, który targany jest rozterkami duszy i konsekwencjami etycznych wyborów w momencie próby.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta to festiwal otwarty na różne formy wyrazu, różne techniki taneczne, różną wrażliwość i różnego widza. Emocje wyrażane za pomocą ekspresji i jego ruchu, to podstawowa forma wyrazu, wspólna dla wszystkich. Festiwal Scena Otwarta to wydarzenia prezentujące przede wszystkim taniec współczesny – najnowsze spektakle, ale także klasyczny balet i taneczne spektakle dla dzieci.

Hasłem jubileuszowej edycji jest Human Story – opowieść o człowieku, który targany jest rozterkami duszy i konsekwencjami etycznych wyborów w momencie próby. To studium natury ludzkiej i tożsamości wyrażone tańcem. To również opowieść o tym, co kształtuje człowieka, konstytuuje jego tożsamość i wartości duchowe.


Program Festiwalu:

5 października, godz. 18.00 – prolog Festiwalu
„Kopciuszek” Kielecki Teatr Tańca – Kielce, spektakl familijny

9 października, godz. 19.00 – inauguracja Festiwalu
– „Notre Dame de Paris – Esmeralda” – klasyczny spektakl baletowy w gwiazdorskiej obsadzie z udziałem wybitnych artystów Royal Lviv Ballet, Lwów
– Wernisaż wystawy „Zatańczone”

 

15  października, godz. 19.00
„Bursztynowe drzewo” –  widowisko muzyczno-baletowe Art Color Ballet, Kraków

 

16 października
konkurs choreograficzny

 

17 października, godz. 19.00
„Four Seasons” – spektakl taneczno-akrobatyczny Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art, Gdynia

 

23 – 24października
warsztaty choreoterapii dla pedagogów, terapeutów i opiekunów osób niepełnosprawnych (sala baletowa)

 

24 października, godz. 19.00zakończenie Festiwalu
„Karty Rossiniego” – spektakl  w międzynarodowej obsadzie z udziałem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech.


Wydarzenia towarzyszące:

Konkurs Choreograficzny – kolejna edycja wydarzenia promującego zdolnych choreografów młodego pokolenia przygotowana we współpracy z Funduszem Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego oraz Jurorami. Działanie promuje szczególnie zdolnych choreografów młodego pokolenia. Daje możliwość zaprezentowania swojego projektu w otoczeniu profesjonalnej sceny. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest “Human Story” – opowieść o człowieku jako studium natury ludzkiej. Konkurs oceni Jury składające się z osób mających bogate doświadczenie artystyczne, choreograficzne i pedagogiczne: Zofia Rudnicka, Witold Jurewicz, Jacek Przybyłowicz.

Wystawa fotograficzna zatytułowana “Zatańczone” – Ideą wystawy jest pokazanie plastycznych walorów tańca, jego estetyki, energii i witalności. Spektakle prezentowane w poprzednich edycjach Festiwalu były dokumentowane fotograficznie. W wyniku powstało ponad 50 reportaży (ponad 600 fotogramów). To fotografie wysokiej wartości estetycznej, dobrze oceniane przez utytułowanych artystów. Na wystawie „Zatańczone” zaprezentowanych zostanie 30 prac m.in.: Jakuba Wittchena, Katarzyny Machniewicz, Janusza Matuszewskiego, Roberta Frąckowiaka czy Klaudyny Schubert.

Warsztaty choreoterapii – przygotowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Choreoterapii. Skierowane do pedagogów, psychologów, terapeutów, opiekunów, którzy pracują lub opiekują się osobami niepełnosprawnymi (m.in.: z osobami niesłyszącymi, niewidomymi, autystycznymi czy cierpiącymi na zespół Downa). W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się i zgłębić praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat tańca terapeutycznego.
W części teoretycznej poznają ideę tańca terapeutycznego i wykorzystanie go w pracy z osobami niepełnosprawnymi. W części praktycznej zapoznają się z szeregiem ćwiczeń taneczno-ruchowych i muzyczno-rytmicznych. Poznają narzędzia wykorzystywane w tańcu terapeutycznym, zdobędą umiejętności i niezbędną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w swojej pracy z osobami niepełnosprawnymi. Wzmocnią i rozwiną świadomość ciała i umiejętność współpracy w grupie. Dużą uwagę zwrócimy na elementy tańca integracyjnego, który ułatwia dobre, pełne ciepła przeżywanie ruchu we wspólnocie.
Warsztaty poprowadzą: Karina Kocieniewska, Ilona Zachariasz.

 Urodziny Aloszy Awdiejewa


 Na koncert Aloszy Awdiejewa z okazji 80. rocznicy urodzin zaprasza 28 października Tarnowskie Centrum Kultury. Artysta wystąpi w kinie Marzenie, bilety już można kupować.


Alosza Awdiejew. Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Artysta, ale i człowiek kultury i nauki. Alosza

Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję, a przede wszystkim tworzy genialną muzykę. Koncerty Aloszy Awdiejewa nieodmiennie stanowią niezwykłe przeżycie dla całej widowni. Niespotykana charyzma artysty skupia uwagę wszystkich słuchaczy niejednokrotnie gromadząc przed sobą wielotysięczne audytorium. Jak nikt potrafi budować relację z każdą z osób siedzących na sali. Bogate wrażenia czekają wszystkich, którzy zdecydują się na uczestnictwo w koncercie jubileuszowym, na który zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Koncert odbędzie się 28 października o godzinie 18.00 w kinie Marzenie. Bilety w cenie 60 zł są do nabycia on-line oraz w kasie kina.

 Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc


 Od 7 do 11 listopada trwać będzie kolejny, piąty już festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. W programie koncerty, lekcje patriotyczne oraz wystawa. Zaprasza Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

 

Festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc w swoim założeniu ma za zadanie promocję szeroko rozumianej kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii. Tegoroczną edycję wydarzenia rozpocznie 7 listopada o godzinie 17.00 koncert „Osiecka... i nie tylko”. Piosenki najsłynniejszej polskiej poetki-tekściarki wykona znakomita wokalistka Iza Połońska. Towarzyszyć jej będzie akordeonista Leszek Kołodziejski oraz Polish Cello Quartet – niecodzienna formacja składająca się z czterech wiolonczelistów: Krzysztofa Karpety, Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali i Adama Krzeszowca. W programie wieczoru znajdą się także piosenki Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego – artystów, którzy wywarli istotny wpływ na twórczość Agnieszki Osieckiej.

Viva Polonia! To także tradycyjne lekcje patriotyczne w formie spektaklu teatralnego, skierowane do młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym roku poświęcone postaci Stefana Wyszyńskiego i zatytułowane „Kardynał Wyszyński. Prymas niezłomny”. Odbędą się one 9 i 10 listopada – każdego dnia będą prezentowane dwa spektakle, o godzinie 10.00 i 12.00. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń szkół. W programie festiwalu znalazła się również wystawa – „Jan Paweł II w filatelistyce” do obejrzenia w dworze Ignacego Jana Paderewskiego.

Festiwal zwieńczy występ znakomitego akordeonisty Marcina Wyrostka, który w Kąśnej wykona program „PolAcc”. Projekt ten inspirowany jest twórczością polskich kompozytorów, m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara czy Witolda Lutosławskiego, motywami tradycyjnymi i ludowymi oraz muzyką lat 60. i 70. Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Michał Grobelny – wokal, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Bartosz Kalicki – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Bilety koncertowe w cenie 40 zł są w sprzedaży od 7 października. Udział w lekcjach patriotycznych jest bezpłatny. Zwiedzanie wystawy w cenie zwiedzania dworu.
Michał Bajor w CSM


 Na scenie Centrum Sztuki Mościce 21 listopada wystąpi Michał Bajor. Na koncert złoży się 19 piosenek, które znalazły się na płycie „Kolor Cafe”. Bilety są do nabycia on-line.


Michał Bajor zamierza zaprezentować utwory inspirowane włoskimi i francuskimi przebojami na mościckiej scenie. Z kilkuset piosenek wybrał 19, które znalazły się na płycie „Kolor Cafe”. Ten repertuar, w którym pojawia się twórczość Edith Piaf, a także piosenki z festiwalu w San Remo, będzie można usłyszeć 21 listopada o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Przed laty Michał Bajor słuchał Beatlesów, ale był również zafascynowany utworami włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo i piosenki Aznavoura czy Piaf, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady, od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczne włosko-francuskie fascynacje. Jeszcze raz, na prośbę swoich fanów, zarejestrował utwór „Edith” i francuską „May Way”, a od siebie dorzucił bonus w postaci „Walca na tysiąc pas” J. Brela, w wykonaniu z 1986 roku, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny. Na nowej płycie można usłyszeć bardziej zróżnicowany repertuar, „Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy “Quando, quando”, aż po “Hymn miłości“ Edith Piaf.

Bilety na koncert w cenie od 75 do 90 złotych można kupować on-line i w kasie CSM.

 
Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie - odwołany


 Waldemara Malickiego przedstawiać nie trzeba, to marka sama w sobie. Na pełny temperamentu koncert Klasyka po bandzie i spotkanie z wyśmienitym humorem, zaprasza 10 września  Centrum Sztuki Mościce.


 

10 września o godzinie 17.30  w Centrum Sztuki Mościce wystąpi wreszcie Waldemar Malicki w koncercie Klasyka po Bandzie. Bilety zakupione na koncert zaplanowany we wcześniejszym terminie zachowują ważność. Można także wystąpić o zwrot pieniędzy za już zakupione bilety.

Oszałamiająca muzyka, pełna seksapilu czteroosobowa formacja oraz rozbrajające żarty – Centrum Sztuki Mościce zaprasza  na na pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego. Pianista wraz z czarującą wiolonczelistką i solistami zaprezentuje największe hity Pucciniego, Bramsa, Verdi’ego czy Bizeta, które zaskoczą swoim brzmieniem napisanych współcześnie przebojów. Muzyczny spektakl zachwyca ogromną ilością pianistyki i różnorodnością subtelnych klimatów, a energetyczne utwory oczarują niejednego melomana. Pełen temperamentu koncert to także spotkanie z wyśmienitym humorem. Kilkadziesiąt skeczy muzycznych przeplata się z dowcipem politycznym, obyczajowym i światopoglądowym. Anegdoty z najwyższej półki nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują rzeczywistość. Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie, będąc odpowiedzią na otaczający świat, zaskakuje aktualnością. To zabawa połączona z refleksją, która skłania do myślenia, a jednocześnie urzeka lekkością. Ta absolutnie nowa forma artystyczna, wypełniona mnóstwem oczyszczającego śmiechu, to gwarancja inteligentnej rozrywki i przyjemnej odskoczni od codzienności. Scenarzystą i reżyserem widowiska jest Jacek Kęcik. Na scenie wystąpią: Waldemar Malicki fortepian, Małgorzata Krzyżanowicz wiolonczela, Anita Rywalska sopran, Marcin Pomykała tenor. Koncert trwa 90 minut. Organizatorem koncertu jest agencja Eskander.

 

 

 

 

 

 

 

| | | |