W Y S T A W Y
Nieskończoność czasoprzestrzeni światła
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 13 lutego na wernisaż wystawy prac Marka Chodkowskiego „Nieskończoność czasoprzestrzeni światła”. Na wystawie zobaczyć będzie można najnowsze prace artysty, który zajmuje się głównie malarstwem oraz grafiką komputerową. Wystawa czynna będzie do 27 lutego.
Od 13 do 27 lutego, w Pałacyku Strzeleckim Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie oglądać będzie można wystawę Marka Chodkowskiego „Nieskończoność czasoprzestrzeni światła”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 13 stycznia o godzinie 18.30. Na wystawie zobaczyć będzie można najnowsze prace artysty, urodzonego w Lublinie, ale mieszkającego w Tarnowie. Marek Chodkowski studiował malarstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – dyplom w roku 1996. Od 2004 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa w Warszawie. Zajmuje się głównie malarstwem (olejnym i akrylowym) oraz grafiką komputerową. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Monety i banknoty
Muzeum Historii Tarnowa i Regionu zaprasza 20 stycznia na wernisaż wystawy „Wizerunki wybitnych Polaków na monetach i banknotach Narodowego Banku Polskiego”. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 200 obiektów, w większości monety i banknoty kolekcjonerskie. Ekspozycja czynna będzie do 30 marca.
W poniedziałek, 20 stycznia o godzinie 17.00, w salach Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21) odbędzie się wernisaż wystawy „Wizerunki wybitnych Polaków na monetach i banknotach Narodowego Banku Polskiego”. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 200 obiektów, w większości monety i banknoty kolekcjonerskie. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja „Skarby Stanisława Augusta”, która obejmuje 23 srebrne monety wzorowane na medalach zamówionych przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, upamiętniające polskich władców.
Można będzie zobaczyć także serie monet poświęcone polskim podróżnikom, malarzom, aktorkom oraz prezentujące tematy indywidualne. Zaprezentowana zostanie moneta zaprojektowana z okazji 600. rocznicy powstania Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to swoisty „biały kruk”, wyjątkowo cenny z powodu błędu na awersie.
Ekspozycję uzupełnią najnowsze nabytki Muzeum Ziemi Tarnowskiej, w tym banknot polimerowy oraz moneta wyemitowana z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.
W tym roku Muzeum Ziemi Tarnowskiej obchodzi 45. rocznicę nawiązania współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Od 1980 roku regularne przekazy wzbogacają kolekcję numizmatyczną tarnowskiego muzeum.
Wystawę oglądać będzie można do niedzieli 30 marca.
Męskie rozmowy
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 15 stycznia na wernisaż wystawy „Męskie rozmowy”. Na wystawę złożą się fotograficzne portrety autorstwa Zbigniewa Furmana, gościa wernisażu. Wystawa czynna będzie do 15 lutego.
„Męskie rozmowy” to tytuł wystawy fotografii, na którą od 16 stycznia zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Wernisaż z udziałem autora, Zbigniewa Furmana, odbędzie się 15 stycznia o godzinie 18.00 w galerii TCK przy Rynku 5. Na wystawę złoży się seria portretów, które powstawały przez lata, do pewnego czasu na negatywie, później były jako obrazy cyfrowe. W centrum zainteresowania autora prawie zawsze są oczy, albo chociaż jedno. Albo gest, albo przedmiot. Coś charakterystycznego. Wystawa czynna będzie do 15 lutego.
Zbigniew Furman - urodził się w Krakowie w połowie ubiegłego stulecia. Zawodową przygodę z fotografią rozpoczął ok 1970 roku, zaś pracę fotoreportera zaczynał w redakcji „Życia Warszawy” w roku 1973. W latach 1979 -1981 pracował w tygodniku Razem. W stanie wojennym prowadził zakład fotograficzny a następnie studio fotografii reklamowej. Przez wiele lat uprawiał fotografię modową, współpracując z największymi polskimi firmami odzieżowymi oraz pismami poświęconymi modzie. Współpracował od pierwszego numeru z Życiem / z kropką / , z którego przeszedł do tygodnika Wprost, gdzie przez 11 lat kierował działem fotografii. Od 2008 pracował przez 7 lat w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego pasją jest fotografia socjologiczna oraz portretowa. Laureat wielu konkursów fotograficznych, autor 24 wystaw indywidualnych i współautor wielu wystaw zbiorowych. Juror w najbardziej znaczących konkursach fotograficznych. Od wielu lat członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Działa w zarządzie Sekcji Dzieł Fotograficznych ZAiKSu.
Imprimatur – wystawa grafik
Muzeum Diecezjalne w Tarnowie zaprasza w czwartek, 21 listopada, na wernisaż wystawy grafiki Szymona Prandziocha. Wystawa zatytułowana „Imprimatur”, czynna będzie do końca lutego.
W czwartek, 21 listopada o0 godzinie 17.00, w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy grafiki Szymona Prandziocha „Imprimatur”. Urodzony w 1983 roku w Rudzie Śląskiej, Szymon Prandzioch jest doktorem sztuki, adiunktem w pracowni rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2008 roku ukończył Wydział Grafiki katowickiej ASP i otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Stanisława Kluski i w pracowni rysunku prof. Bogdana Topora.
Zajmuje się grafiką, malarstwem oraz projektowaniem i realizacją wnętrz kościołów. Swoje prace prezentował w Polsce i za granicą, m.in. w Hongkongu, Chinach, Brazylii, Anglii, Szwajcarii, USA, Słowacji i Belgii.
Wystawę grafik oglądać będzie można w Muzeum Diecezjalnym do końca lutego przyszłego roku.
K O N C E R T Y, S P E K T A K L E,
W Y D A R Z E N I A
VI Dni Schuberta
We wtorek, 28 stycznia, w Tarnowie rozpoczną się Dni Schuberta. Organizatorem tegorocznej, VI edycji wydarzenia, jest Filharmonia Krakowska we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie.
Zbliża się VI edycja Dni Schuberta, w ramach której w tym roku zaplanowano pięć koncertów. Koncerty odbywać się będą w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, w sali balowej Pałacu Sanguszków oraz w Sali Lustrzanej. Organizatorem tegorocznej edycji jest Filharmonia Krakowska we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie.
Pierwszy koncert odbędzie się 28 stycznia w Sali Lustrzanej i złożą się na niego pieśni Franza Schuberta.
Kolejne muzyczne wydarzenie zaplanowano 31 stycznia, w sali balowej Pałacu Sanguszków. Tym razem, obok kompozycji Schuberta, posłuchać będzie można także utworów Maurycego Moszkowskiego.
Z kolei 2 lutego organizatorzy zapraszają do sali koncertowej przy ulicy Lippóczego, gdzie wystąpi Tarnowska Orkiestra Kameralna oraz Chór Społeczny przy Filharmonii Krakowskiej. W repertuarze znajdą się utwory Schuberta oraz Mendelssohna.
Cztery dni później, 6 lutego, również w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych będzie można usłyszeć Chór Pueri Cantores Tarnovienses. W programie pieśni na chór męski Franza Schuberta oraz Requiem d-moll Józefa Władysława Krogulskiego.
Podczas ostatniego koncertu w ZSM, 9 lutego, przed tarnowską publicznością zaprezentuje się Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, której przewodniczyć będzie Tomasz Tokarczyk. Przy fortepianie zasiądzie Zuzanna Wojdak.
Wstęp na pierwsze dwa wydarzenia jest bezpłatny, na pozostałe koncerty ceny biletów wstępu wahają się od 20 do 50 zł.
No, a ja?
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 9 lutego na koncert Michała Bajora „No, a ja?”. będzie to Koncert, pełen wspomnień i autorskich nowości, to pokłosie płyty pod tym samym tytułem. Bilety są już w sprzedaży.
"No, a ja?" – pod takim tytułem odbędzie się koncert Michała Bajora, na który 9 lutego zaprasza Centrum Sztuki Mościce. Pierwsze takty zabrzmią o godzinie 17.00. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to występ pełen wspomnień i autorskich nowości. Artysta spełnia życzenia swoich fanów i przypomina wybrane przez publiczność ulubione piosenki, prezentuje jednak nowatorskie podejście i wszystkie utwory przedstawia w odświeżonych aranżacjach.
Koncert „No, a ja?” to pokłosie płyty Michała Bajora pod tym samym tytułem. Pierwszy raz wystąpił także w roli autora tekstów – trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której słowa napisał dla niego Artur Andrus.
Bilety są już dostępne w kasie CSM oraz online.
Mamma mia
W Walentynki, 14 lutego, w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie zaprezentowane zostanie widowisko muzyczne „Mamma mia”. Na scenie wystąpią artyści Teatru Variete Muza w Koszalinie, prezentując największe przeboje kultowej Abby.
Największe przeboje Abby zabrzmią 14 lutego w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Show zaprezentuje Teatr Variete Muza z Koszalina. Początek o godzinie 19.00.
Spektakl „Mamma mia” przeniesie widzów do lat 70. a więc czasów największej popularności pochodzącej ze Szwecji Abby. Podczas dwugodzinnego widowiska będzie można usłyszeć hity zespołu grane na żywo. W repertuarze znajdą się: Waterloo, SOS, Mamma Mia, Super Trouper, Dancing Queen, I Have A Dream, Hasta Mañana, Money Money Money, Fernando, Honey, Honey, Take a chance on me, Gimme! Gimme! Gimme!, Chiquitita, Voulez-Vous, I Do, I Do, I Do, I Do, I Do czy Knowing Me Knowing You.
Bilety dostępne są online pod LINKIEM.
Żarty dla mas
„Żarty dla mas” to tytuł programu, który tarnowskiej publiczności zaprezentuje Rafał Rutkowski. Komik wystąpi 19 lutego w Centrum Sztuki Mościce.
Komik Rafał Rutkowski wystąpi 19 lutego przed tarnowską publicznością. W Centrum Sztuki Mościce zaprezentuje swój najnowszy program „Żarty dla mas”. Początek o godzinie 19.00. W czwartym solowym programie komik opowiada o dwudziestu latach małżeństwa ze swoją „szwedzką żoną". Żartuje ze starości i bycia mężczyzną po pięćdziesiątce. Z programu widzowie dowiedzą się także, dlaczego Rutek czasami chciałby być kobietą oraz dlaczego tak trudno jest mu przytyć. Komik dzieli się spostrzeżeniami rodzica, którego dzieci wchodzą w dorosłość oraz zdradza, jak poderwać dziewczynę metodą „na samolot". Opowiada też o lękach przed własną zmywarką, jak smakują szwedzkie śledzie oraz dlaczego najgorszego sylwestra spędził w Chicago.
Bilety na to wydarzenie można nabyć na stronie www.kupbilecik.pl.
W karnawałowym nastroju
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 21 lutego na koncert zatytułowany „W karnawałowym nastroju”. Na scenie wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej z utworami mistrzów wiedeńskich. Bilety są w sprzedaży.
„W karnawałowym nastroju” to tytuł koncertu, na który 21 lutego zaprasza Centrum Sztuki Mościce. Na scenie wystąpi Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, która wykona polki i walce Johanna Straussa oraz innych mistrzów wiedeńskich. Koncert wzbogacony będzie o prezentację multimedialną wraz z prelekcją autorstwa Pawła Riessa. Specjalny program, przygotowany przez Mateusza Ciupkę, wprowadzi słuchaczy w tajniki prezentowanej muzyki. Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Radosław Droń. Pierwsze takty zabrzmią o godzinie 18.00.
Bilety są w sprzedaży online oraz w kasie CSM.
Normalnie to to nie jest
Nowe skecze, śmiała obserwacja rzeczywistości, inteligentny śmiech – Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi 23 lutego w Tarnowie z programem „Normalne to to nie jest”. Komicy zaprezentują się w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Gumniskiej.
Kabaret Moralnego Niepokoju zaprasza 23 lutego do hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie na wieczór pełen nowych skeczy, w trakcie którego codzienne absurdy stają się źródłem śmiechu. Najnowszy program grupy - „Normalne to to nie jest” - to mieszanka śmiałych obserwacji i inteligentnej komedii, które bawią i zmuszają do refleksji.
Premierowe skecze pełne są codziennych absurdów – od gołych kostek w mroźne dni, po śmiałe rozmowy o zmieniającym się znaczeniu słów. Nie ma już normalnej zimy ze śniegiem, na pustyni była ostatnio powódź i zalało Dubaj, strach coś powiedzieć, bo cię zakrzyczą, że tak się nie mówi. Kiedyś były wspomnienia, teraz są wyłącznie traumy.
„Normalne to to nie jest” zaskakuje, bawi i pozostawia widza z przemyśleniami o świecie, który zmienia się na naszych oczach. Na scenie od dawna znani i lubiani Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Przemysław Borkowski, Rafał Zbieć.
Bilety na przedstawienie kosztują od 100 do 160 złotych. Można je kupować na https://adria-art.pl/miasta/1416/tarnow
Mikromusic
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 28 lutego do kina Marzenie, gdzie wystąpi jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny muzycznej – Mikromusic. Zespół zaprezentuje premierowy materiał z nadchodzącej płyty „Nie umiem tańczyć" oraz swoje największe przeboje w nowych, wysmakowanych aranżacjach.
Zespół Mikromusic od lat konsekwentnie buduje swoją artystyczną tożsamość, łącząc elementy avant popu, słowiańskiego folku, jazzu i elektroniki. Zespół koncertował na największych polskich festiwalach, podbijał serca publiczności podczas występów zagranicznych, między innymi w Japonii i Irlandii. Unikatowe brzmienie i bezkompromisowe podejście do twórczości przyniosło grupie prestiżową nagrodę Fryderyka 2020 w kategorii „Muzyka Poetycka".
Ten jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny muzycznej wystąpi w Tarnowie w kameralnej, akustycznej odsłonie. Mikromusic, łączący mistrzowsko avant pop z elementami folku i jazzu, zaprezentuje premierowy materiał z nadchodzącej płyty „Nie umiem tańczyć" oraz swoje największe przeboje w nowych, wysmakowanych aranżacjach.
Koncert Mikromusic - Nie umiem tańczyć tour rozpocznie się w kinie Marzenie 28 lutego o godzinie 19.00. Bilety w cenie 80 zł są do kupienia w kasie kina.
APHKHAZETI – z serca Gruzji
To nie tylko zespół o blisko 100-letniej historii. To legenda, która przetrwała próbę czasu, wojnę, a także trudne momenty przemian. W Centrum Sztuki Mościce 4 marca odbędzie się fascynujące show w wykonaniu APHKHAZETI, Gruzińskiego Państwowego Baletu z chórem i orkiestrą na żywo. Bilety są już w sprzedaży.
Mimo wyzwań historycznych, zachował swój jedyny w swoim rodzaju charakter, duszę i kolorystykę. Tradycyjne melodie Gruzji spotykają się tu z nowoczesnym brzmieniem i choreografią. Gruziński Państwowy Balet APHKHAZETI z chórem i orkiestrą na żywo wyruszy w trasę koncertową po Polsce i zawita też do Tarnowa. APHKHAZETI to etniczność, balet i nowoczesność w jednym, w interpretacji legendarnego dyrektora artystycznego Bachana Chanturia.
Widowisko zaprezentowane zostanie w Centrum Sztuki Mościce 4 marca o godzinie 19.00. Czasu jest dużo, ale bilety mogą być doskonałym pomysłem na gwiazdkowy prezent. Można je kupować online na stronie https://pankoncert.pl/gruzinski-panstwowy-balet-aphkhazeti/
Małe TGD
„Dzień Dziecka przez cały rok" to hasło trasy koncertowej zespołu Małe TGD. Autorzy hitu „Góry do góry” wystąpią przed tarnowską publicznością 15 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej. Bilety są już w sprzedaży.
Zespół Małe TGD wystąpi przed tarnowską publicznością. Autorzy hitu „Góry do góry” koncertować będą 15 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Gumniskiej. Hasło trasy koncertowej zespołu brzmi „Dzień Dziecka przez cały rok", a wydarzenie kierowane jest do najmłodszych odbiorców i całych rodzin. „Małe TGD to najpopularniejszy zespół dziecięcy w Polsce wykonujący muzykę pop z ponadczasowym przesłaniem. Grupa koncertuje od wielu lat, a w 2024 roku, po raz pierwszy w historii, przygotowała niesamowite widowisko muzyczne i wyruszyła w wielką trasę koncertową. Na widzów czeka niezapomniany show, który udowodni, że Dzień Dziecka może trwać cały rok!” – można przeczytać na stronie organizatora.
W 2017 roku grupa wydała debiutancką płytę „Góry do góry”, a dwa lata później ukazał się drugi album – „Wyspa skarbów”. W 2021 pojawiła się płyta „Online”. Na początku 2020 roku album „Wyspa skarbów” został nominowany do Fryderyka w kategorii muzyka dziecięca i młodzieżowa. Zespół Małe TGD może pochwalić się współpracą m.in. z Roksaną Węgiel.
Bilety można kupić online TU.
Pierwsza podróż Ani Szlagowskiej
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę, 16 marca na koncert Ania Szlagowska – Pierwsza Płyta Na Żywo Tour. Artystka prezentuje muzykę indie pop z wpływami folku i jazzu, nieoczywiste harmonie, wiele warstw wokali i żywe instrumenty, ale i elektronikę.
W niedzielę, 16 marca, w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert Ania Szlagowska – Pierwsza Płyta Na Żywo Tour. Początek o godzinie 19.00.
Ania Szlagowska to artystka z nowosądecką charyzmą. Od czternastego roku życia jej ulubionym zajęciem jest pisanie utworów alt pop z wpływami jazzu i folkloru. Pochodzi z gór, ale uwielbia morze, kocha koncertować i jeździć pociągiem. W październiku ubiegłego roku ukazał się jej debiutancki album „Pierwsza Płyta”. Jest to muzyka indie pop z wpływami folku i jazzu, nieoczywiste harmonie, wiele warstw wokali, żywe instrumenty (gitara, wiolonczela, skrzypce, bas, saksofon, perkusja, fortepian, cymbałki), ale również, odgrywająca bardzo ważną rolę, elektronika. - „Pierwsza Płyta” to podróż TLK z Gdyni Głównej do Warszawy Centralnej przez Oslo i Nowy Sącz. To historia relacji najpierw przyjacielskiej, potem romantycznej, która z góry jest skazana na porażkę, a mimo wszystko kończy się szczęśliwie. Pośrednimi stacjami są opowieści o relacji z rodzicami, potrzebie ciszy i spokoju oraz zderzeniu z nowym środowiskiem, w którym trudno się odnaleźć. Wychowałam się w Beskidzie Sądeckim i jestem przesiąknięta folklorem, z którego zaczęłam twórczo czerpać wraz ze wzrostem mojej muzycznej świadomości. Niewiele mnie tak porusza jak prawda i pewna prostota muzyki ludowej, dlatego wplatam zaśpiewy do moich piosenek – opowiada o albumie Ania Szlagowska.
Bilety w cenie 45 złotych, dostępne są w Biurze Obsługi TCK oraz online na stronie www.tck.pl.
Po prostu Dżem
„ Polscy Rolling Stonesi” czyli zespół Dżem, zagra dla tarnowskiej publiczności. Zespół wystąpi 22 marca w Arenie Jaskółka Tarnów. Bilety są już w sprzedaży.
Zespół Dżem, które przedstawić nie trzeba, zagra w Tarnowie. „ Polscy Rolling Stonesi” wystąpią 22 marca przyszłego roku w Arenie Jaskółka Tarnów. - Na tym koncercie trzeba być, poczuć muzykę i klimat by przekonać się, że to jeden z najlepszych koncertów w Waszym życiu. Dżem z nowym wokalistą - Sebastianem Riedlem – zapowiadają organizatorzy.
Dżem to polski zespół muzyczny grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. W Tarnowie wystąpią w składzie: Sebastian Riedel (śpiew), Adam Otręba (gitara), Benedykt „Beno” Otręba (gitara basowa, śpiew), Jerzy Styczyński (gitara), Zbigniew Szczerbiński (perkusja) i Janusz Borzucki (instrumenty klawiszowe).
Bilety są już do kupienia na stronie just4music.pl.
Z żartami...
Kabaret Młodych Panów świętuje w tym roku 20-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji przygotował dla swoich fanów nowy program „Z żartami nie ma żartów”, który tarnowska publiczność zobaczy 22 marca w Centrum Sztuki Mościce.
Kabaret Młodych Panów wystąpi 22 marca przed tarnowską publicznością. W tym roku kabareciarze świętować będą 20-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji przygotowali dla swoich fanów specjalny, nowy program „Z żartami nie ma żartów”, który jest jednocześnie zaproszeniem do wspólnego świętowania jubileuszu. „W najnowszym programie widzowie będą mieli okazję ponownie spotkać się z ulubionymi postaciami, które na przestrzeni lat wywoływały najwięcej śmiechu i wzruszeń. Nie zabraknie także momentów pożegnań z postaciami, które na zawsze zapiszą się w historii kabaretu” – zapowiadają organizatorzy.
Wydarzenie odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce. Przewidziano dwa występy, o godzinie 16.00 i 19.00. Bilety można kupić TU.
„Wentyl” Abelarda Gizy
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 24 marca na występ Abelarda Gizy. Jeden z najsłynniejszych polskich stand-uperów pojawi się w Tarnowie w ramach festiwalu Fun Fest. Bilety są w sprzedaży.
W ramach festiwalu Fun Fest, Centrum Sztuki Mościce zaprasza 24 marca na występ jednego z najsłynniejszych polskich stand-uperów Abelarda Gizy.
Start o godzinie 19.00.
Abelard Giza – rocznik 1980, jest scenarzystą, autorem tekstów komediowych. Niegdyś związany z Kabaretem Limo (1999-2014), z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Jest twórcą programów stand-upowych „Proteus Vulgaris", "Ludzie, trzymajcie kapelusze", „Numer 3", „Piniata", „Zaodrze", „Samertajm" oraz serialu „Kryzys". Aktualnie prezentuje publiczności program „Wentyl", w którym występują również Kuba Śliwka oraz Janusz Pietruszka. Występ przeznaczony jest tylko dla widzów pełnoletnich. Bilety na wydarzenie można nabyć w kasie CSM oraz online.
Czesław Mozil w TCK
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na muzykę i stand-up w jednym, czyli występ Czesława Mozila. Artysta pojawi się w Tarnowie 28 marca. Bilety w sprzedaży od 7 lutego.
28 marca o godzinie 19.00, na scenie Tarnowskiego Centrum wystąpi Czesław Mozil, z nowym solowym programem. Czesław Mozil, który na swoim koncie ma cztery Fryderyki i platynowe płyty, to jeden z najbardziej charyzmatycznych artystów polskiej sceny. Muzyk jest nie tylko kompozytorem, autorem tekstów, ale także aktorem dubbingowym i tzw. osobowością telewizyjną.
Podczas tarnowskiego występu będzie można usłyszeć największe przeboje („Leń", „Ławeczka"), utwory z ostatnich albumów oraz premierowe kompozycje zapowiadające nową płytę artysty. Uczestnicy mogą też liczyć na stand-up.
Sprzedaż biletów rusza 7 lutego na stronie TCK.
Fisz Emade Tworzywo
Zespół Fisz Emade Tworzywo zagra w Tarnowie 10 kwietnia, promując swoją najnowszą płytę. Bilety na koncert, który odbędzie się w kinie Marzenie, są już w sprzedaży.
Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym, Fisz Emade Tworzywo, powróci do Tarnowa z nową płytą. Koncert odbędzie się w kinie Marzenie 10 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety w cenie 90 zł są już w sprzedaży online na stronie https://tck.pl/wydarzenia/262,koncert-fisz-emade-tworzywo
Zespół od 2000 roku wydał 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Zasłynął w polskim hip-hopie wprowadzając eklektyczne brzmienia i pełne poczucia humoru i charakterystycznej melancholii teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj, bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.
Ich poprzedni album, „Ballady i Protesty” był mocnym powrotem do korzeni muzycznej podróży zespołu - do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip - hop czy elektronika. Sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.
Nowy singiel zespołu „Niemoc”, promuje najnowszą płytę Tworzywa i odnosi się do korzeni muzyki rap. To opowieść o pierwszych zespołach i przyjaźniach. Fisz opowiada o czasach wczesnego liceum, kiedy powstał koncertujący zespół - Five Kinds of Happiness. Teledysk do utworu zawiera archiwalne nagranie VHS jednego z pierwszych koncertów braci Waglewskich w klubie Remont w 1993 roku. Całość poświęcona jest pamięci gitarzysty i dobrego kolegi chłopaków z tego okresu - Darka Kaczora Świątka, który zginął tragicznie w nie do końca jasnych okolicznościach w jednym z klasztorów.