Niezwyczajny herb najmłodszego miasta
W dawnych wiekach nie bez powodu nazywano go klejnotem. Był nie tylko znakiem rozpoznawczo – bojowym, ale oznaczał dziedzictwo. Pełnił funkcję wyróżnika osoby stanu rycerskiego, szlacheckiego, określonego rodu, organizacji, cechu, korporacji, miasta. Dzisiaj opracowanie herbu to sprawa niełatwa, bo Komisja Heraldyczna przestrzega bardzo rygorystycznych reguł.
czytaj dalej...
Prezydent Kaczyński przyjeżdża do Tuchowa
W niedzielę, 28 lutego w Tuchowie gościł będzie prezydent RP Lech Kaczyński. Głowa państwa weźmie udział w obchodach 29. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich i spotka się z mieszkańcami Tuchowa.
czytaj dalej...
Pirat ciągnikowy
3,5 promila alkoholu w organizmie miał miał kierowca ciągnika, którego zatrzymali policjanci z Tuchowa. Kierowca nie tylko był pijany, ale i nie posiadał prawa jazdy, które wcześniej utracił na mocy orzeczenia sądu.
czytaj dalej...
Ryglice aktualizują strategię – zaproszenie na konsultacje społeczne
W gminie Ryglice rozpoczynają się konsultacje społeczne w celu aktualizacji „Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego”. Konsultacje odbywać się będą od 28 lutego do 21 marca w kolejnych sołectwach. W spotkaniach uczestniczyć mają m.in. radni gminy, sołtysi, członkowie organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy.
czytaj dalej...
Efektywne środków pozyskiwanie
W gminie Ryglice podsumowano pozyskane w ubiegłym roku fundusze na realizację zadań, które przyczyniły się nie tylko do rozwoju poszczególnych miejscowości gminy, ale także znacznie ułatwiły życie lokalnym społecznościom. Z funduszy europejskich dofinansowane zostały cztery projekty, a ze środków krajowych – siedem.
czytaj dalej...
Odśnieżanie za zasiłek
Ponad dwadzieścia osób z terenu Gminy Tarnów odpracowało pobierane z pomocy społecznej zasiłki odśnieżając chodniki i jezdnie. To zdrowy sposób na radzenie sobie z nadmiarem białego opadu. Zdrowy i dla gminy i dla pracujących.
czytaj dalej...
Zupa z lubczykiem
Była zupa z lubczykiem, ale także degustacja innych potraw, wystawy rękodzieła ludowego, odpustowe kramy i prezentacja dorobku artystycznego. Festyn „Święty Walenty – tradycje lubeckie” na stałe wpisał się w kalendarzu imprez kulturalnych miasta i regionu.
czytaj dalej...
Nowe oblicza bibliotek
Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach znalazła się w gronie 13 wiodących bibliotek z terenu województwa małopolskiego. Wyłonienie liderów odbyło się po pierwszym etapie Programu Rozwoju Bibliotek, którego ryglicka biblioteka jest beneficjentem od sierpnia ubiegłego roku.
czytaj dalej...
Szkolenie w starostwie
Starostwo Powiatowe w Tarnowie organizuje szkolenie dla organizacji pozarządowych na temat możliwości pozyskania środków pomocowych na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Szkolenie odbędzie się 25 lutego – zapisy przyjmowane są do 24 lutego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
czytaj dalej...
Hojność wiernych
Ponad 4 miliony złotych przekazali w ubiegłym roku wierni diecezji tarnowskiej na cele misyjne. To o 400 tysięcy złotych więcej niż rok wcześniej. Rada Wyższych Papieskich Dzieł Misyjnych istniejąca przy Kongregacji Ewangelizacji Narodów w Watykanie zdecyduje o podziale tych środków dla misjonarzy na całym świecie.
czytaj dalej...
Inwestycje z Leaderem
Poprzez budowę nowych i remont już istniejących obiektów sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, gmina Borzęcin zamierza utworzyć strefę aktywności mieszkańców. Realizacja zadania inwestycyjnego pochłonie ponad 800 tysięcy złotych. Dofinansowanie w ramach osi 4 Leader wyniesie 500 tysięcy.
czytaj dalej...
Zakręcony pod ochroną
„Chronione oznaczenie geograficzne” - tak zarejestrowany zostanie przez Unię Europejską popularny krakowski obwarzanek, o ile przez najbliższe pół roku nie wpłyną ewentualne sprzeciwy. Tym sposobem obwarzanek znajdzie się na liście jako czwarty małopolski produkt chroniony unijnymi przepisami.
czytaj dalej...
„Kącik malucha” z myślą o dorosłych
Na bardzo dobry i chyba trafiony pomysł wpadli urzędnicy Urzędu Gminy w Wierzchosławicach. Na pierwszym piętrze urzędu zorganizowali „kącik malucha”, gdzie rodzice i dziadkowie mogą zostawić swoje pociechy i w spokoju załatwić urzędowe sprawy. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że dzieci są wyjątkowo niecierpliwymi petentami.
czytaj dalej...
Radłów w krainie wyobraźni
Beata Kuklewicz oraz zespół ze Szkoły Podstawowej w Radłowie to laureaci gminnego etapu V Międzypowatowego Konkursu Czytelniczego odbywającego się pod hasłem „W krainie wyobraźni”. W szranki stanęło 28 uczniów z 7 szkół gminy Radłów.
czytaj dalej...
Skok cywilizacyjny w Żabnie
Największą dotację w swojej historii ma szansę otrzymać gmina Żabno. Pisemne zapewnienie o dofinansowaniu w wysokości sześćdziesięciu milionów złotych odebrał w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie burmistrz Żabna Stanisław Kusior.
czytaj dalej...