Wreszcie wygrana

Piłkarze ręczni Unii Tarnów wreszcie zdobyli komplet punktów wygrywając z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się w lidze AZS AWF Biała Podlaska 36:27. Tarnowianie musieli odnieść zwycięstwo, każdy inny wynik równoznaczny był z degradacją do II ligi. Unia opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, w najbliższym spotkaniu tarnowianie podejmować będą ChKS Łódź, zajmujący ósme miejsce w tabeli.

Szczypiorniści tarnowskiej Unii wciąż walczący jeszcze o utrzymanie się w I lidze piłkarzy ręcznych odnieśli wreszcie zwycięstwo. Tarnowianie pokonali na własnym parkiecie innego kandydata do spadku – AZS AWF Biała Podlaska 36:27.
Był to dla unistów mecz „o sześć punktów”, w przypadku remisu, czy porażki degradacja do II ligi stałaby się praktycznie faktem.
Początek spotkania na parkiecie w Tarnowie był wyrównany, dopiero w siódmej minucie gospodarze osiągnęli dwubramkową przewagę – 5:3. Gościom udało się jednak szybko odrobić straty i wkrótce wynik brzmiał już 5:5. Podobnie gra układała się w kolejnych minutach, jeśli tylko tarnowianom udało się zdobyć przewagę, goście odrabiali straty i tablicy pojawiał się wynik remisowy.

Dopiero na pięć minut przed końcem pierwszej połowy tarnowianom udało się osiągnąć trzybramkową przewagę (13:10), którą utrzymali do przerwy.

W drugie części gry przewaga gospodarzy była już wyraźniejsza, w 33 minucie było 18:12, kilka minut później 20:13. Gościom jeszcze raz udało się zniwelować część strat, doprowadzając w 44 minucie do wyniku 24:21.
Na szczęście dla tarnowian udało się opanować sytuację na boisku i prowadzenie Unii wzrosło znowu do 11 bramek na trzy minuty przed końcem spotkania. Gościom udał się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do rozmiarów dziewięciu goli.

Do zakończenia rundy zasadniczej rozgrywek pozostało jeszcze dwie kolejki spotkań. W najbliższej tarnowianie podejmować będą ChKS Łódź i wszystko wskazuje na to, że walka o otrzymanie się w lidze, a przynajmniej o możliwość gry w barażach trwać będzie do ostatniego meczu.

Unia Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 36:27 (15:12)
Bramki dla Unii: Bieś 10, Zaucha 9, Niedojadło 7, Ogarek 3, Ciapała 2, Grzesik 2, Siedlik 2, Gąsior 1.