Brydżowe złoto tarnowianina

Adam Krysa, tarnowianin, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego, były zawodnik sekcji brydżowej TABU/MPEC Tarnów, obecnie brydżysta CKiS Skawina II został złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym w parach w kategorii U-18 na zapis maksymalny.

Para Adam KrysaArtur Janeczko pokonała na dystansie 66 rozdań pozostałe 34 duety startujące w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym w kategorii do lat 18 i z łącznym wynikiem 60.01% wywalczyła pierwsze miejsce w imprezie rozegranej w dniach 30 kwietnia – 3 maja w Starachowicach. Adam Krysa jest tarnowianinem, do niedawna zawodnikiem TABU/MPEC Tarnów, obecnie grającym w barwach CKiS Skawina. Złoty medal w imprezie tej rangi to spory sukces tarnowskiego brydża. – Gratulacje dla Adama i Artura, którzy poza swoimi talentami włożyli w ten sukces wiele pracy i zaangażowania. Już w rozgrywkach kadrowych pokazali, że będą się liczyć w grze o najwyższe trofea w najbliższym czasie. Złoto powinno także przyciągnąć wzrok selekcjonera kadry narodowej - skomentował na gorąco Krzysztof Ziewacz, szkoleniowiec Tarnowskiej Akademii Brydżowych Umiejętności. Bardzo dobre, ósme miejsce w stawce najlepszych juniorów zajął inny tarnowski duet - Wojciech Stachnik (I LO) i Maciej Kita (Gim nr 8).