Harcerski Rajd Szlakami Świętego Mikołaja

 Po raz 23 tarnowscy harcerze zorganizowali Rajd Szlakami Świętego Mikołaja. W rajdzie uczestniczyło ponad 200 harcerzy, a puchar dla najlepszej drużyny przypadł 4 Tarnowskiej Wędrowniczej  Drużynie Harcerskiej.

 

Jak co roku, w pierwszy grudniowy weekend, harcerze z Hufca ZHP Tarnów im. gen. Józefa Bema wyjechali w Beskid Sądecki, by uczestniczyć w Rajdzie Szlakami Świętego Mikołaja „Trepcok 2016". To już 23 edycja rajdu, druhny i druhów gościła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kamionce Wielkiej. W całym wydarzeniu brało udział ponad 200 harcerzy.

„Trepcok" jest najbardziej popularnym i ulubionym rajdem tarnowskich harcerzy. Co roku bierze w nim udział coraz więcej uczestników. Na rajdowy program złożyły się dwie gry terenowe, podczas których harcerze mogli wykazać się umiejętnościami z zakresu technik harcerskich oraz sprytem i kreatywnością. Uczestniczyli także w rywalizacji teatralnej. Zadaniem było przygotowanie trwającego około pięciu minut przedstawienia, którego tematem przewodnim było znane przysłowie „Dzieci i ryby głosu nie mają". Była również okazja wykazać się umiejętnością dedukcji i logicznego myślenia podczas gry, której celem było rozwiązanie zagadki kryminalnej.

Na zakończenie wręczono nagrody najbardziej zaangażowanym harcerskim drużynom. Puchar dla najlepszej drużyny w tym roku przypadł 4 Tarnowskiej Wędrowniczej  Drużynie Harcerskiej.

12.12.2016
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |