Mistrzowie dojenia

 Bez względu na pogodę, w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju 15 lipca zapowiada się niezwykle gorąco. Czternastu śmiałków zmierzy się bowiem w trudnej konkurencji dojenia sztucznej krowy, walcząc o tytuł mistrza i mistrzyni Polski. Zmaganiom kibicował będzie Adam Kraśko – słynny rolnik z programu „Rolnik szuka żony”.

 

Na to święto czekają dojarki i dojarze z całej Polski. 15 lipca Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland w Rabce - Zdroju zaprasza na siedemnaste Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy. Zapisy uczestników zaplanowano w godzinach od 11.00 do 14.00, a konkurs rozpocznie się o godzinie 14.00.

Możliwe, że w szranki staną także cudzoziemcy, bo w zeszłym roku po raz pierwszy na imprezie stawiła się międzynarodowa obsada i goście obiecali powrót do Rabki. Tak czy siak, w trzecią sobotę lipca czternastu śmiałków zmierzy się w trudnej konkurencji dojenia sztucznej krowy, a mistrzostwa, po niemal dwóch dekadach, weszły już do tradycji polskiego dojarstwa. Impreza wyłoni nowych mistrzów Polski: najlepszą dojarkę i najlepszego dojarza.

W ubiegłym roku  zwyciężyli: Renata Staszel z Cichego z wynikiem 2400 ml mleka oraz Karol Urbańczyk z Rabki - Zdroju z wynikiem 3950 ml. Pan Karol jest jednocześnie rekordzistą Polski w tej kategorii z wynikiem  4250 ml.

Dodatkową atrakcją tegorocznych zmagań będzie obecność słynnego rolnika Adama Kraśko, który nie tylko da koncert i poprowadzi imprezę, ale także przywiezie ze sobą kultowy rower Wigry3. Adam Kraśko zdobył sławę występując w takich telewizyjnych hitach jak: „Rolnik szuka żony”, „Celebrity Splash” oraz „Top Chef”. Jest miłośnikiem muzyki, dobrego jedzenia, a także podróży. Podczas pobytu w Rabkolandzie rozda swoim fanom autografy. Czy uda mu się zmobilizować zawodników, okaże się w trakcie imprezy.

10.07.2017
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |