Pierwszy lot samolotem - jak się przygotować

 Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na lot samolotem. Zarówno na wakacje za granicą, jak i w kraju. Nic dziwnego – samolot to obecnie  jeden z najlepszych środków transportu, dzięki któremu można szybko dostać się w dowolne miejsce na ziemi. Ale w tych, którzy nigdy jeszcze nie lecieli, mogą rodzić się wątpliwości. Warto więc wiedzieć, jak przygotować się do pierwszego lotu.

 

Wysokie ceny za posiłek

Przede wszystkim trzeba być przygotowanym na to, że w lotniskowych restauracjach jest potwornie drogo. Pracownicy https://orangeparking.pl/ zalecają, aby przed wyjściem z domu na lotnisko zjeść jakiś posiłek. Warto jest również zabrać ze sobą własny prowiant na wypadek opóźnienia samolotu, które spowoduje, że nie uda się wylecieć o planowanej godzinie..

 

Jak przejść kontrolę bezpieczeństwa?

Najlepiej od razu się odpowiednio ubrać i pozbyć metalowych elementów, takich jak chociażby pasek od spodni. Wszystkie sprzęty elektroniczne trzeba będzie położyć na specjalnej tacy wraz z ważnym paszportem. Warto pamiętać, aby ważność paszportu sprawdzić odpowiednio wcześniej, tak, by wymarzone wakacje nie skończyły się na lotnisku.

 

Co warto zabrać ze sobą na pokład samolotu?

Wiele zależy od osobistych potrzeb, ale również tego, czy lecimy np. z dzieckiem. Na pewno przydadzą się wilgotne chusteczki czy żel antybakteryjny, które pozwolą zadbać o higienę. Ze względu na wyjątkowo suche powietrze w samolocie, warto spakować również pomadkę do ust i krem do rąk. Niewiele osób o tym myśli, ale bardzo dobrze sprawdzają się zatyczki do uszu i guma do żucia. Te pierwsze skutecznie minimalizują hałas z silników maszyny, ta druga zapobiegnie zatykaniu uszu podczas lądowania i startu.

Wszystko to, to jedynie drobiazgi i podstawy, ale warto o nich pamiętać. Podróż samolotem, która też jest częścią wakacji i urlopu, powinna przebiegać bez problemów i, podobnie jak pobyt w wymarzonym miejscu, być mile wspominana.

 

27.07.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |