Unia Tarnów – Neptun Końskie 2:0 (1:0)

Tarnowianie wreszcie wygrali ligowy mecz, co nie zdarzyło się przez sześć ostatnich kolejek. Rywal nie wygrał jeszcze w lidze ani jednego spotkania i seria ta, na szczęście dla unistów, została w Tarnowie przedłużona. Unia zajmuje po 13 kolejkach 10 miejsce w tabeli z dorobkiem16 punktów. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Krakowie z Hutnikiem.

Tarnowianie odnieśli wreszcie zwycięstwo w ligowym pojedynku, a jego rozmiary mogły być znacznie bardziej efektowne, gdyby piłkarze Unii wykorzystali choć część szans na umieszczenie piłki w siatce. Goście od początku ograniczyli się do obrony i bardzo nielicznych kontrataków. W efekcie uniści już do przerwy mogli zdobyć kilka bramek, niestety żadnej z kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał Hajduk.
Pierwsza bramka padła tuż przed końcem pierwszej połowy z rzutu karnego. W polu karnym sfaulowany został będący przy piłce Witek, a karnego wykorzystał Fryś.
Po przerwie goście zagrali ambitniej i odważniej. Po jednej z sytuacji piłkę z pustej bramki Unii musiał wybijać Maciosek. Pięć minut przed zakończeniem spotkania kolejna dobrą okazję stworzyli goście, ale strzał Cieślika obrońcy Unii wybili na rzut rożny. Druga bramka padła również w końcowych minutach tej części gry. Tarnowianie w drugiej połowie atakowali rzadko, ale po akcji w 87 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Drozdowicz minął w polu karnym obrońców i bramkarza, po czym trafił do pustej już bramki.
Po tej wygranej Unia zajmuje w ligowej tabeli 10 miejsce z dorobkiem 16 punktów. Najbliższy mecz będzie dla tarnowian kolejnym trudnym wyzwaniem, tarnowianie wyjeżdżają do Krakowa na mecz z wiceliderem – Hutnikiem.

Unia Tarnów – Neptun Końskie 2:0 (1:0)
Bramki: Fryś (44 min. z karnego), Drozdowicz ( 87 min.)
Żółte kartki: Ocłoń, Radliński – Lachowski, Jaworek, Łapot.
Unia: Lisak – Maciosek, Mikołajczyk, Sobyra, Fryś, Radliński (81 min. Drozdowicz), Kazik, Ocłoń, Witek (74 min. Węgrzyn), Rodak, Hajduk ( 90 min. Kroker)
Sędziował: Robert Jachura (Kraków), widzów: 200
03.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |