EuroVelo w Tarnowie

 Gotowa jest już część tras rowerowych w Tarnowie, budowanych i modernizowanych w ramach europejskiego szlaku  EuroVelo4. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, a łączna długość EuroVelo4 w mieście liczyć będzie 17 kilometrów.

 

W ramach europejskiego szlaku rowerowego EuroVelo, w ciągu ostatnich miesięcy zakończono budowę i przebudowę części tras w Tarnowie - przy ulicy Piłsudskiego i Kwiatkowskiego. Trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż części ulicy Romanowicza i Szujskiego, przebudowa chodnika na ciąg pieszo rowerowy przy ulicy Kochanowskiego oraz przebudowa i połączenie istniejących już ścieżek rowerowych na alei Jana Pawła II.

W przyszłym roku wybudowana zostanie ścieżka rowerowa, łącząca dwa ronda na ulicy Wilczej, dokończone zostaną również prace przy ulicy Kochanowskiego. Prace są finansowane i realizowane na mocy porozumienia przez tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDiK wyda na nie około 840 tysięcy złotych.

Prace wykonywane w Tarnowie są częścią EuroVelo, szerszego europejskiego projektu, łączącego w sieć szlaki rowerowe. EuroVelo będzie liczyć ponad 70 tysięcy kilometrów, a powstaje w oparciu o istniejącą już sieć lokalnych, regionalnych i krajowych tras rowerowych, łącząc je w jeden system. Łączenie trasy w całość polega na budowaniu brakujących fragmentów ścieżek, poprawianiu ich standardu, jednolitym oznakowaniu.

Prowadzący przez Tarnów szlak, będzie się zaliczał do tras łączących zachód ze wschodem Europy. Połączy Roscoff  nad kanałem La Manche we Francji z Kijowem. Ma liczyć cztery tysiące kilometrów. Poprowadzi między innymi przez francuskie wybrzeże Atlantyku, Hawr, Calais, Dunkierkę i  Ostendę do Dusseldorfu i Kolonii oraz Koblencji, Frankfurtu nad Menem, Pragi, Brna i Ostravy w Czechach. W Polsce pobiegnie przez Jastrzębie Zdrój, Pszczynę, Kraków, Tarnów, Rzeszów i Przemyśl do Żytomierza na Ukrainie i dalej przez Lwów do Kijowa.

01.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |