Remis z liderem

Piłkarze ręczni Unii Tarnów przywieźli punkt z Rudy Śląskiej. Tarnowianie zremisowali z Grunwaldem, który przed rozpoczęciem spotkania przewodził tabeli II ligi. Unia zajmuje po trzech kolejkach piątą lokatę.

To miła niespodzianka dla kibiców piłki ręcznej w Tarnowie. Szczypiorniści Unii zremisowali w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem 25:25, przez długą część spotkania prowadząc różnicą nawet kilku bramek.
Grunwald przed rozpoczęciem meczu był liderem II ligi, tarnowianom udało się zgromadzić w dwóch spotkaniach dwa punkty. Początek meczu w Rudzie Śląskiej należał do gospodarzy, którzy po kilkunastu minutach gry prowadzili8:5. Później piłkarze Unii zdobyli pięć bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 10:8. Na przerwę tarnowianie schodzili prowadząc różnicą trzech bramek – 13:10.
Na początku drugiej połowy przewaga Unii jeszcze wzrosła, dochodząc w pewnym momencie do pięciu bramek. Przy takim prowadzeniu goście „stanęli”, tracą kilka goli pod rząd i prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 25:23, ale najpierw Podsiadło, a w ostatniej minucie meczu Bieś zapewnili Unii cenne punkty.
Po trzech kolejkach Unia zajmuje w tabeli II ligi piąte miejsce, mając na koncie trzy punkty i remisowy bilans bramek 78:78.

Grunwald Ruda Śląska – Unia Tarnów 25:25 (10:13)
Bramki dla Unii: Podsiadło 7, Bieś 6, Kras 4, Gąsior 3, Olszewski 3, D. Grzesik 2