Porażka w Olsztynie

Piłkarze Okocimskiego Brzesko nie zaliczą do udanych wyjazdu do Olsztyna, gdzie przegrali z OKS 1:3. Szczególnie w pierwszej połowie meczu dawała się odczuć przewaga gospodarzy. Dodatkowo jeszcze kontuzji doznali Ogar i Kostecki. Okocimski zajmuje w II lidze szóste miejsce, mając na koncie 26 punktów. Kolejnym rywalem drużyny z Brzeska będzie lider tabeli – Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Strata trzech punktów i dwóch zawodników to bilans wyjazdu Okocimskiego Brzesko do Olsztyna. Zespół OKS 1945 pokonał zasłużenie i przekonywająco piłkarzy z Brzeska 3:1. Już w 9 minucie gospodarze objęli prowadzenie – piłkarze OKS przejęli piłkę w środku pola, trafiła ona do Miłkowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce, tuż przy słupku bramki Okocimskiego. Goście starali się z marnym skutkiem odrobić stratę, tymczasem kilkanaście minut później Filipek zdobył drugą bramkę dla OKS 1945.
W chwilę po utracie drugiej bramki zespół Okocimskiego doznał kolejnego osłabienia – boisko opuścić musiał kontuzjowany Ogar.
Po przerwie Okocimski zaczął grać lepiej, przejął inicjatywę, a w 52 minucie zdobył nawet kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym na polu karnym gospodarzy sfaulowany został walczący o piłkę Popiela. Sędzia podyktował rzut karny, a sam poszkodowany trafił piłką do siatki.
Radość z częściowego odrobienia strat nie trwała jednak długo. Gdy wydawało się, że goście mają szansę na wyrównanie, w 60 minucie olsztynianie zdobyli z kontrataku trzeciego gola. Do końca meczu przyjezdni szukali szans na zmniejszenie rozmiarów porażki, niestety nic z tych starań nie wynikało.
Okocimski zajmuje w II lidze szósta lokatę, tracąc do lidera sześć punktów. Już w najbliższej kolejce strata może powiększyć się lub zmniejszyć, gdyż to właśnie lider – Świt Nowy Dwór mazowiecki przyjeżdża do Brzeska na mecz 15 kolejki.

OKS 1945 Olsztyn – Okocimski Brzesko 3:1 (2:0)
Bramki: Miłkowski (9 min.), Filipek 2 (27 i 60 min.) - Popiela (52 min.)
Żółte kartki: Aziewicz, Miłkowski – Rupa
Okocimski: Libera – Szymonik, Policht, Cegliński, Czerwiński, Rupa, Kozioł, Jagła (66 min. Darmochwał), Kostecki (46 min. Krzak), Ogar (28 min. Skorupski), Popiela
Sędziował: J. Kikolski (Płock), widzów 400