Wigry Suwałki - Okocimski Brzesko 0:2 (0:2)

Piłkarze z Brzeska w ciągu 30 minut rozstrzygnęli na swoją korzyść mecz w Suwałkach, a mogli odnieść jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo. Gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego, co ostatecznie zniechęciło ich gry. „Okocimski” zajmuje w tabeli po 18 spotkaniach 14 lokatę, najbliższe spotkanie rozegra w Stróżach z tamtejszym „Kolejarzem”, liderem tabeli.

Trzy punkty wywalczyli w Suwałkach piłkarze „Okocimskiego” Brzesko. Od początku meczu z „Wigrami” piłkarze z Brzeska starali się przejąc inicjatywę, przez pierwsze 20 minut gra toczyła się jednak głównie w środku pola. W 25 minucie Ogar podał piłkę do Kajcy, ten zdecydował się uderzyć z 20 metrów, bramkarz gospodarzy dotknął piłki, nie był jednak w stanie wybić jej w pole. Po zdobyciu bramki „Okocimski” osiągnął przewagę i szybko zdobył kolejną bramkę. Tym razem jej strzelcem był Szczoczarz, który z bliskiej odległości trafił do siatki mimo asysty dwóch obrońców. Jeszcze przed przerwą goście mogli zdobyć kolejne bramki, tym razem jednak dwukrotnie dobrze spisał się bramkarz gospodarzy Barwicki, który najpierw wygrał pojedynek „sam na sam” ze Szczoczarzem, a chwile później obronił groźny strzał Ogara z kilkunastu metrów.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku, najlepszą okazję do zdobyci bramki mieli w 65 minucie, gdy po uderzeniu Kotwicy zmierzającą do siatki piłkę zatrzymał ręką Drozd. Sędzia ukarał obrońcę „Okocimskiego” czerwoną kartką i podyktował rzut karny. Gdy Jarosław Palej obronił strzał Drągowskiego z 11 metrów, gospodarze stracili ostatecznie ochotę do gry. Nawet przewaga jednego zawodnika nie pomogła im w zdobyciu honorowej choćby bramki.

Po tej wygranej piłkarze z Brzeska zajmują 14 lokatę w tabeli, mając 21 punktów po 18 spotkaniach. Następnym rywalem „Okocimskiego” będzie lider tabeli - „Kolejarz” Stróże. 19 kolejka spotkań będzie ostatnią rozegraną w tym roku.

Wigry Suwałki – Okocimski Brzesko 0:2 (0:2)
Bramki: Kajca (25 min), Szczoczarz (30 min)
Okocimski: Palej – Łapuszek, Jagła, Drozd, Wawryka, Kucharzyk (81 min. Krzak), Kozieł, Kajca, Matras, Ogar (Kajda), Szczoczarz (77 min. Kocis)
Żółte kartki: Ołowniuk, Bajko – Kozieł, Szczoczarz, Matras. Czerwona kartka: Drozd
Sędziował: Zbigniew Zych (Lublin), widzów 300
10.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |