Wierna Małogoszcz – Bruk – Bet Nieciecza 1:0 (0:0)

Z kilkupunktowej przewagi, jaką jeszcze niedawno posiadali nad rywalami piłkarze „Bruk – Betu” nad nie pozostało już nic. Piłkarze z Niecieczy przegrali kolejny mecz, nie potrafiąc nawet poważniej zagrozić bramce rywali. Spotkanie w Małogoszczy kończyli w dziewiątkę, po wykorzystaniu limitu zmian, czerwonej kartce dla Wójcika i kontuzji Dzierżanowskiego.
Po rundzie jesiennej „Bruk – Bet” pozostaje liderem ligowej tabeli, z dorobkiem 30 punktów, identycznym jak Hutnik Kraków.

Piłkarzom z Niecieczy bardzo dobrze zrobi zapewne zimowa przerwa w rozgrywkach, gdyż w ostatnich spotkaniach spisywali się zdecydowanie gorzej niż podczas wcześniejszych pojedynków. Podobnie było i w Małogoszczy, gdzie lider ani razu nie zagroził poważniej bramce gospodarzy, piłkarze „Wiernej” mogli natomiast odnieść bardziej efektowne zwycięstwo.
W 12 minucie przed utratą gola uratował niecieczan bramkarz Bomba, 25 minut później na przeszkodzie w objęciu prowadzenia stanął gospodarzom brak skuteczności. Gdy czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został Wójcik, grający w osłabieniu goście mieli jeszcze większy problem z konstruowaniem akcji ofensywnych.
Do przerwy zakończyło się bez bramek, ale niespełna 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze prowadzili 1:0. Po dośrodkowaniu w pole karne „Bruk – Betu” Pawłowski z odległości pięciu metrów posłał piłkę do siatki. Gospodarze mogli zdobyć kolejne bramki, na szczęście dla niecieczan świetnie spisywał się do końca meczu Bomba.
Kwadrans przez zakończeniem meczu kontuzji doznał Dzierżanowski, a ponieważ limit zmian został już wykorzystany goście kończyli mecz w dziewiątkę, ograniczając się do obrony i starając się nie dopuścić do utraty kolejnej bramki.
Po zakończeniu rundy jesiennej „Bruk – Bet” utrzymał prowadzenie w tabeli, mając 30 punktów, tyle samo, co zajmujący drugą lokatę „Hutnik” Kraków. Pierwszy mecz wiosną niecieczanie rozegrają z „Czarnymi” Połaniec.

Bramka: Pawłowski (53 min)
Żółte kartki: Rogala, Kowalski, Drej – Kleinschmidt, Suder, Krupa. Czerwona kartka: Wójcik
Bruk – Bet: Bomba – Mikoś, Kleinschmidt, Prus-Niewiadomski, Suder (46 min. Krupa), Kot (57 min. Saratowicz), Metz (73 min. Skiba), Krauze, Wójcik, Fijał (57 min. Kędzior), Dzierżanowski.
Sędziował: Filip Rodak (Kielce), widzów: 250