Unia Tarnów – Naprzód Jędrzejów 1:0 (0:0)

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym tarnowianie wywalczyli trzy punkty, choć samo spotkanie nie zachwyciło kibiców. W pierwszej połowie piłkarze Unii ani raz nie zagrozili bramce gości, w dodatku stracili jednego zawodnika, który za niepotrzebne dyskusje z arbitrem ukarany został czerwoną kartką. Goście mogli wywieźć z Tarnowa przynajmniej punkt, zdobyli nawet bramkę, ale nie została ona uznana przez sędziego. Unia zakończyła jesienną rundę rozgrywek na 10 miejscu, kolejne ligowe pojedynki kibice obejrzą dopiero w marcu.

Trzy punkty pozostały w Tarnowie, choć stało się tak dzięki sporej dawce szczęścia, towarzyszącego piłkarzom Unii w pojedynku z Naprzodem Jędrzejów. W pierwszej połowie gospodarze nie skonstruowali ani jednej akcji, po której mogliby zdobyć bramkę, zdecydowanie lepiej prezentowali się goście, którzy nie tylko częściej posiadali piłkę, ale zdobyli nawet gola. W 25 minucie do siatki posłał piłkę Szota, sędzia jednak bramki nie uznał, gdyż piłkarz Naprzodu uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, powinien tymczasem podawać do któregoś z partnerów. Dodatkowo w 39 minucie meczu w zupełnie niepotrzebną dyskusję z arbitrem wdał się Hajduk, ukarany wcześniej żółtą kartką. W efekcie sędzia ukarał go po raz drugi i usunął z boiska.
W drugiej połowie gospodarze, mimo że grali w 10, zagrali lepiej, niż przed przerwą, choć piłkarze z Jędrzejowa mogli zdobyć bramki, najlepszą okazję zmarnował w 76 minucie Szota, który przegrał pojedynek „sam na sam” z Lisakiem. Wkrótce potem niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach, gdy po podaniu Sobyry piłka trafiła do Rodaka, a ten ładnym strzałem zdobył jedyną, jak się okazało, bramkę meczu.
Było to ostatni mecz tarnowian w rundzie jesiennej. Po 15 kolejkach Unia zajmuje w tabeli 10 lokatę z dorobkiem 19 punktów. Kolejne spotkanie rozegrają tarnowianie dopiero w marcu, a ich rywalem będzie „Pogoń” Staszów.

Unia Tarnów – Naprzód Jędrzejów 1:0 (0:0)
Bramka: Rodak (77 min)
Żółte kartki: Hajduk, Mikołajczyk, Czerwona kartka: Hajduk
Unia: Lisak – Maciosek (46 min. Bartkowski), Mikołajczyk, Sobyra, Fryś, Rodak ( 87 min. Węgrzyn), Kazik, Ocłoń (73 min. Szczytyński), Witek, Hajduk, Kroker (60 min. Drozdowicz)
Sędziował: Paweł Sikora (Kraków), widzów: 350
12.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |