Nie przekraczać granic

 Kontrola graniczna na granicach wewnętrznych Polski została przedłużona do 12 czerwca. Granicę można przekraczać tylko w określonych miejscach. Zapominają o tym turyści i niefrasobliwie przechodzą na stronę słowacką. Straż Graniczna przypomina – to wykroczenie.

 

Do 12 czerwca granicę wewnętrzną Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach.

Granicę polsko-słowacką można przekraczać jedynie w Chyżnem i Barwinku. Tymczasem w ostatnim czasie coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których turyści spacerujący w rejonach przygranicznych przechodzą na stronę Republiki Słowackiej. Wczoraj kolejne dwie osoby zostały ujawnione w okolicach Szczawnicy.

Straż Graniczna przypomina, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną, przekroczenie granicy z Republiką Słowacji w innych niż wyznaczone  miejscach m.in.: na szlaku turystycznym czy ścieżce rowerowej, stanowi wykroczenie z art. 49 a § 1 kodeksu wykroczeń. Dodatkowo osoby, które dokonają przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom, zgodnie z obowiązującymi przepisami skierowane zostaną na 14-dniową kwarantannę.

 

22.05.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |