Kolejna porażka szczypiornistów

W zaległym spotkaniu I ligi piłki ręcznej piłkarze Unii Tarnów doznali porażki z KSSPR Końskie 27:32 (14:18). Przypomnijmy, że jesienią tarnowianie przegrali z tym zespołem również na własnym parkiecie. Po 13 meczach Unia z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje w tabeli 10 lokatę. Kolejnym, rywalem tarnowian będzie drużyna MTK Chrzanów, którą Unia podejmie na własnym parkiecie.

Nie udała się wyprawa piłkarzy ręcznych Unii Tarnów do Końskich, ani rewanż za jesienną porażkę na własnym parkiecie z zespołem KSSPR Końskie. Tym razem tarnowianie ulegli różnicą pięciu bramek 27:32 (14:18).
Przez kilkanaście minut utrzymywał się na parkiecie w Końskich wynik zbliżony do remisu, dopiero po 20 minutach gospodarze uzyskali czterobramkową przewagę. Tej straty szczypiornistom z Tarnowa nie udało się odrobić do końca pierwszej połowy.
Po przerwie Unia próbowała odrobić stratę, udało się jednak na krótko jedynie zredukować ją do dwóch bramek. Prowadzenie gospodarzy utrzymywało się przez cały czas, a na kilka minut przed końcem meczu wzrosło ono do pięciu bramek – 31:26. Obydwie drużyny zdobyły jeszcze po jednym golu i mecz zakończył się pięciobramklową porażką tarnowian.
Po 13 kolejkach spotkań Unia zajmuje w tabeli 10 lokatę z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejnym rywalem tarnowian będzie zespół MTK Chrzanów, zajmujący piąte miejsce w tabeli. Tarnowianie rozegrają ten mecz na własnym parkiecie.

KSSPR Końskie – Unia Tarnów 32:27 (18:14)
Bramki dla Unii: Zaucha 8, Niedojadło 6, Bieś 5, Gąsior 3, Greczyński 2, Tokarski 2, Ogarek 1.